Yeni Pazar’da işlem görmeye başlayan ARZUM hisseleri tavan yapıyor

Yeni Pazar’da işlem görmeye başlayan ARZUM hisseleri tavan yapıyor

Yeni Pazar’da işlem görmeye başlayan ARZUM hisseleri tavan yapıyor

Investing.com –  Dün TL bazında rekor seviyeye çıkan günü %0,59 yükselişle 1.426 puandan kapatmasının ardından haftanın son işlem gününe %0,47 artışla 1.432 puandan başladı. Endeks açılış sonrası en yüksek 1.435 puanı görerek yeni rekor seviyeye çıkmasının ardından son saatte 1.432 puandan işlem görüyor.

Noel nedeniyle birçok piyasanın kapalı olduğu haftanın son işlem gününde işlem hacmi zayıf ve endeksteki işlem hacmi de 9 milyarın altında.

Dün borsadaki yükselişe öncülük eden bugün açılış seviyesinin hemen altında 1.700 puandan işlem görürken da aynı şekilde açılış seviyesinin hemen altında 1.502 puandan işlem görüyor. %0,44 primli 2.260 puandan işlem görüyor. bugün %1 üzerinde primli işlem görüyor.

Yeni Pazar’da işlem görmeye başlayan ve tavan yapan   bugün de 20,56 TL’ye çıkarak tavan yaptı. Bu hafta en çok dikkat çeken hisselerin başında gelen Gubre Fabrikaları T.A.Ş. (IS:), haberleri ile yükselişine bugün de devam ediyor. Fiyat 62,45 kapanışı ardından 66,50’ye yükseldi. haberleri öncesinde Aralık ayı içinde düşüş yaşayan hisse, bu hafta %40’a yakın yükseldi ve aylık bazdaki getirisi de %29’a yaklaştı.

Pandemi sonrası rekor yükselişler yaşayan ve manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle de sert dalgalanma yaşayan RTA Lab Biyolojik Ürünler İlaç ve Mak. San. Ticaret A.Ş. (IS:) hissesinin bu haftaki kaybı %6 olurken Aralık ayı kaybı ise %28’i aştı. Hisse bugün ise %2,5 üzerinde düşüş yaşıyor.

Günün ilk yarısında en çok yükselen ilk üç hisse: Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:), Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:), Sistemleri Yazılımı ve Donanimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) olurken en çok düşen ilk üç hisse ise  Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. (IS:), Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) ve Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:).

 

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir