XRP Ledger Foundation, 6.5 milyon $ Hibe İle Kuruldu

XRP Ledger Foundation, 6.5 milyon $ Hibe İle Kuruldu

XRP Ledger Foundation, 6.5 milyon $ Hibe İle Kuruldu

XRP’nin gelişimini hızlandırmak üzere destekli ve herhangi bir kar amacı bulunmayan bir organizasyon kuruldu. Ledger Foundation adı verilen kuruluş, Ripple, Coil ve GateHub’dan toplamda 6.5 milyon dolar bağış topladı.

GateHub’da sosyal medya platformu Twitter üzerinden yayımladığı bir açıklama ile XRPL ekosisteminin iyileştirilmesine yardımcı olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Kuruluşa fon sağlayan üç platform da XRP Ledger üzerinde çalışmalar yapacak. Yayımlanan bir rapora göre vakıf, XRP Ledger (XRPL) altyapısını geliştirip iyileşmesini ve platformda ölçeklenebilir ve sürdürülebilir uygulamaların teşvik edilmesini hedefliyor.

Vakıf ayrıca, doğrulayıcı performansını değerlendirmek ve hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için erişilebilirliği artıracak araçların geliştirilmesini desteklemek için genel ve nesnel bir kriterler listesi oluşturmayı amaçlamaktadır.

XRP Ledger’in vakıf danışmanı Bharath Chari konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu.

Fon İhtiyacı

Yapılan duyuruda ayrıca, kurulan bu yeni vakıftan bağımsız olarak çalışacak ve XRPL’nin benimsenmesini teşvik edecek bir “XRP Topluluk Fonu” kurma planları olduğundan da bahsedildi. XRPL vakfı ayrıca, kâr amacı bulunmayan kuruluşlar ve akademik kurumlar da olmak üzere daha geniş bir kitle ile birlikte yapacağı çalışmalar için daha fazla fona ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Ripple CTO’su David Schwartz, geniş bir topluluğa hizmet etmek üzere XRP Ledger Foundation‘da çalışan yönetim kademesindeki kişilerin sisteme çok fazla katkıda bulunduklarını söyledi.

XRP son zamanlarda her ne kadar piyasada yeteri kadar performans gösteremese de, küresel boyutta yaptığı banka anlaşmaları ile de gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Bunun son örneği ise yakın zaman önce Hindistan‘ın en büyük özel bankası olan HDFC ile yaptığı anlaşma gösterilebilir. Yapılan duyuruya göre HDFC bankası küresel ödeme ağı ‘RippleNet‘e dahil olduğunu bildirmişti.

Daha Fazla XRP Haberleri İçin: XRP Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir