XRP Fiyatı Yükselişe Geçerken Kripto Para Piyasalarında Neler Yaşandı?

XRP Fiyatı Yükselişe Geçerken Kripto Para Piyasalarında Neler Yaşandı?

XRP Fiyatı Yükselişe Geçerken Kripto Para Piyasalarında Neler Yaşandı?

fiyatının %30 oranında yükselmesiyle birlikte, altcoinler de yükselişe geçti. fiyatı ise 24.000$ seviyelerine kadar yükselmeyi başardı.

Dün yaşanan düşüşlerin ardından kripto para piyasası Noel kutlamalarına başladı gibi görünüyor. Bitcoin 24.000$ seviyelerine yaklaşırken, çoğu altcoinde de etkileyici bir şekilde çift haneli artışlar yaşadı.

Birincil kripto para birimi olan BTC, geçtiğimiz birkaç gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi ve ardından 2.000$’lık düşüşle sonuçlanan birkaç önemli fiyat hareketiyle bir hız trenine girdi.

Bu fiyat hareketi dün kendini daha küçük bir ölçekte tekrarlamıştı. Bununla birlikte, 22.700$ seviyelerine düşüşün ardından boğalar görevi devraldı ve Bitcoin fiyatını 23.000$ seviyelerinin üzerine çıkardı. Daha sonra BTC, son 24 saatte yükselişini devam ettirdi ve 24.000$ seviyelerine yaklaştı.

Teknik açıdan bakıldığında 24.000$, BTC’nin yükselişindeki ilk büyük direnç çizgisi gibi görünüyor. Bu seviye eğer başarılı bir şekilde aşılabilirse, varlığın bir sonraki engeli 24.350$ civarında olacaktır.

Buna alternatif olarak trend tersine dönerse, en önemli destek seviyeleri 22.700$, 22.500$ ve 22.000$ seviyesinde yer alıyor.

BTC / USD. Kaynak:

SEC‘in Ripple’a dava açmasıyla birlikte XRP piyasa değeri bir günde 40 Milyar Dolar kaybetti ve bunu takiben diğer altcoinlerde de düşüşler yaşandı. Dün gece ise piyasalar önemli ölçüde iyileşti.

yaklaşık %6 oranında değer kazandı ve şu an itibariyle 620$ seviyelerinde işlem görüyor. %10 oranında yükselerek 300$ seviyelerinin üzerine geri döndü. Binance Coin %5, Polkadot ve ise %6 oranında yükseldi.

Chainlink %9,5 ve %11 oranında değer kazanırken, sırasıyla fiyatları 11$ ve 0.15$’ın üzerine çıktı.

XRP fiyatı ise dün neredeyse 0,20$ seviyelerine kadar düştü, ancak o zamandan bu yana günlük %30’un üzerinde bir artış gösterdi ve şu anda 0,35$ seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto Para Piyasalarına Genel Bakış. Kaynak: Quantify CryptoSonuç olarak, tüm kripto para kümülatif piyasa değeri dünün dip seviyelerinden bu yana 30 Milyar Dolar yükseldi.

The post appeared first on .

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir