Volkswagen Manisa’daki şirketini kapatma kararı aldı

Volkswagen Manisa’daki şirketini kapatma kararı aldı

Volkswagen Manisa’daki şirketini kapatma kararı aldı

Investing.com –  Merkezi Almanya’da bulunan otomotiv markası Volkswagen, Ekim 2019’da Manisa’da 943,5 milyon lira sermayeli “Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ” unvanlı şirket kurdu.

Ticaret Gazetesinin bilgilerine göre otomobil, kamyon ve her nevi motorlu araç ve nakil vasıtalarının tasarımı, imalatı ve montajı, bunların parçalarının ve komponentlerinin tasarımı, üretimi ve montajı ile tüm bu ürünlerin satışı, ithalatı ve ihracı başta olmak üzere bu konularla ilgili tüm diğer faaliyetleri yürütmek amacıyla kurulan Volkswagen, tasfiye kararı aldı.

Temmuz ayında Manisa’daki yatırımı askıya alan ancak Slovakya’daki yatırımını genişleten şirket, son olarak Manisa’da kurduğu şirketi tasfiye etme kararı aldı. 17 Aralıkta tasfiyeye giren şirketin tasfiyeye kararı Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edildi.

Ekim 2019’daki yatırım kararı ile Volkswagen’in Türkiye’de 4 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyordu, ancak Temmuz’da pandemiyi gerekçe göstererek askıya alınan yatırımdan vazgeçildi.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir