UnionPay’le iki günde 628 milyar yuan online ödeme yapıldı

UnionPay’le iki günde 628 milyar yuan online ödeme yapıldı

UnionPay’le iki günde 628 milyar yuan online ödeme yapıldı

Çin’de bayram tatilinin ilk iki gününde China UnionPay’le yapılan online ödeme miktarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,8 artarak, 628 milyar 700 milyon yuanı bulduğu açıklandı.

China UnionPay tarafından açıklanan verilere göre, yalnızca 1 Ekim gününde, China UnionPay’le internet üzerinden yapılan ödemelerin miktarı geçen yılın aynı gününe göre yüzde 15,5 yükselerek 330 milyar yuanı aştı.

Veriler, ayrıca bayramın ilk iki gününde ülkenin batı kesiminin turistlerin gözdesi hâline geldiğini gösterdi.

Tibet Özerk Bölgesi, Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi ve Ningxia Hui Özerk Bölgesi, toplam tüketim miktarında en çok artış kaydedilen bölgeler oldu.

Tibet Özerk Bölgesi’nde yapılan konaklama harcamaları, geçen yılın aynı dönemindeki miktarın iki katına çıkarken, yeme içme harcamaları ise yüzde 49 arttı.

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’nde de uçak bileti ve benzin için yapılan harcamalar geçen yılın aynı dönemine göre iki kattan fazla yükseldi.

Ningxia Hui Özerk Bölgesi’nde ise günlük ihtiyaçlar ve toplu taşıma bileti satışları dâhil olmak üzere tüketimde yıllık bazda yaklaşık yüzde 20’lik artış kaydedildi.

Çin Uluslararası Radyosu

-iDeal Haber Merkezi-

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir