Tesla ve Canoo düştü, ViacomCBS yükseldi

Tesla ve Canoo düştü, ViacomCBS yükseldi

Tesla ve Canoo düştü, ViacomCBS yükseldi

 

Investing.com

(NYSE:) %0,9 geriledi. AB’nin piyasa denetimcisi, çıkar çatışmalarını ifşa etmeme de dahil olmak üzere kural ihlali nedeniyle kredi kuruluşuna 3,7 milyon Euro (4,35 milyon dolar) ceza verdi.

(NASDAQ:) %1,8 kaybetti. Şirket, yeni otomobiller için bazı müşterilerden iki kez para almakla suçlanıyor.

(OTC:) %1,2 kaybetti. Çinli akıllı telefon üreticisi resmi olarak elektrikli araç işine girdi. Tamamen sahip olduğu yan kuruluşa 10 milyar yuan (1,52 milyar dolar) yatırım planları ile önümüzdeki on yıl için toplam yatırım hedefi 10 milyar dolar üzerinde.

(NASDAQ:) %1,6 ve (NASDAQ:) %2,4 kazandı. Bu hisseler, Archegos hedge fonunun, marj taleplerini finanse etmek için pozisyonlarını likidite etmek zorunda kalması ile yaşadığı kayıplardan toparlandı.

(NYSE:) sakin seyretti. Oysa JPMorgan (NYSE:), bankanın Archegos fiyaskosuna karıştığının bildirilmesi ile düzenleyicilerin, şirketin varlık değerini yükseltmeyi erteleyebileceği konusunda uyardı.

(NASDAQ:) %7,6 kaybetti. Şirket, diğer otomobil üreticilerine elektrikli araç teknolojisini satma planlarından vazgeçti ve CFO’sunun ayrıldığını duyurdu.

(NASDAQ:) %0,8 kazandı. Reuters online ödeme sisteminin ABD’li tüketicilerin, dünya genelinde milyonlarca online işlemde kripto para varlıklarını kullanmalarına izin vermeye başladığını duyuracağını bildirdi.

(NASDAQ:) %0,4 geriledi. Şirket canlı TV hizmetlerini kapatmayı düşündüğünü ve bunun yerine Alphabet’in (NASDAQ:) Google’ı ile geliştirilmiş bir ortaklık altında YouTube TV ve YouTube Premium sunacağını söyledi.

(NASDAQ:) %0,9 geriledi. Video oyun şirketi, Blizzard CCO ve COO’su Armin Zerza’nın tüm şirketin CFO’luğuna terfi ettiğini açıkladı.

(NYSE:) %2,1 yükseldi. Çeyreklik sonuçları ile beklentileri aşan şirket, tüketicilerin salgın sırasında daha çok evde yemek yapması ile tüm yıl görünümünü de yükseltti.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir