Tesla ve AstraZeneca yükseliyor; Herbalife düşüşte

Tesla ve AstraZeneca yükseliyor; Herbalife düşüşte

Tesla ve AstraZeneca yükseliyor; Herbalife düşüşte

Investing.com –

(NASDAQ:) hisseleri %2 yükseldi. Otomobil üreticisi, 2020’nin son üç ayında elektrikli araç teslimatında rekor paylaştı, yarım milyon olan yıllık hedefinin çok az altında kaldı.

(NYSE:) hisseleri, (LON:) ve Coral’in ana şirketi Entain, MGM’nin teklifini “şirketin değerinin epey altında” olduğunu söyleyerek reddetmesine rağmen %0,8 yükseldi.

(NASDAQ:) %2,5 kazandı. İngiltere, ilaç devinin Oxford ile birlikte geliştirdiği Covid-19 aşısını dağıtmaya başladı.

(NASDAQ:) %3 kazandı. Wall Street Journal, yayın akışı platformunun faaliyetlerini durdurması nedeniyle yayın hizmetinin Quibi’nin içerik haklarını satın almaya yakın olduğunu bildirdi.

(NYSE:) %6,4 geriledi. Yatırımcı Carl Icahn, hissesinin yarısından çoğunu şirkete geri sattı ve yönetim kurulundaki koltuklarını bıraktı.

(NASDAQ:) %11 üzerinde artış yaşadı. %1,2 yükseliş yaşayan (NYSE:), davranışsal sağlık platformunu genişletmek için sağlık bakım şirketini 2,2 milyar dolara almayı kabul etti.

(NASDAQ:) %21 yükseldi. %0,8 düşüş yaşayan (NYSE:), yaklaşık 8 milyar dolar civarındaki nakit ve hisse senedi anlaşması ile termal görüntüleme kamerası üreticisini alma konusunda anlaştı.

(NASDAQ:) %0,5 kazandı. Sendika başkanlarının New York Times’a yazdığına göre ABD’de 200’den fazla Google çalışanı, çalışanların adil ücrete ve taciz, misilleme ve ayrımcılık korkusu olmadan çalışmalarını sağlamak amacıyla bir sendika kurdu.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir