Tesla, Uber ve Plug Power düşüş yaşadı; Crowdstrike yükseldi

Tesla, Uber ve Plug Power düşüş yaşadı; Crowdstrike yükseldi

Tesla, Uber ve Plug Power düşüş yaşadı; Crowdstrike yükseldi

Investing.com

(NASDAQ:) %3,2 geriledi. Artan rekabet, daha yüksek faizler ve değerlemesi üzerine endişeler artıyor. Salı günü Volkswagen (DE:), bu yıl 1 milyon elektrikli araç üretmeyi beklediğini söylerken Honda, Japonya’da 3.seviye otonom sürüş kabiliyetine sahip bir sedan piyasaya sürdü ve Elon Musk’ın şirketinin ilk hamle avantajının azaldığını ortaya koydu.

(NYSE:) %2,8 kaybetti. Şirket geçen ay çığır açan bir Yargıtay davasını kaybettikten sonra 70.000’den fazla İngiliz sürücüye, yolcu alıp taşırken asgari ücret ödeyeceğini söyledi.

(NASDAQ:) %15 kaybetti. Alternatif enerji şirketi, muhasebe hatalarından dolayı eski mali tablolarını yeniden beyan edeceğini söyledi.

(NASDAQ:) %2,3 kazandı. Siber güvenlik şirketi, dördüncü çeyrek için beklenenden daha iyi sonuçlar paylaştı.

(NASDAQ:) hisseleri, optik fiber şirketi (NASDAQ:) şirket için sunduğu teklifi 6,9 milyar dolara çıkarmasının ardından %2,1 kazandı. Lumentum %2,4 geriledi.

(NYSE:) %6,7 kaybetti. Fotoğrafçılık şirketi, 1,24 milyar dolar gelir üzerine 2020 için 541 milyon dolar net zarar raporladı.

(NASDAQ:) %1,1 kayıp yaşadı. Dördüncü çeyrekte beklenmedik bir kâr paylaşsa da zorlu bir makroekonomik çevre olduğu konusunda uyardı.

(NASDAQ:) %6,5 yükseldi. Perakendeci, beklenenden daha iyi sonuçlar paylaştı ve cari çeyrek için beklentilerin altında bir kayıp öngörüyor.

(NASDAQ:) %2,4 kaybetti. Reuters, Çinli internet araştırma şirketinin, Hong Kong’da bir ikincil listelemede 3,08 milyar dolar – ADR’nin (yatırım senedi) Salı günkü kapanış fiyatına göre %2,7 düşük – toplayacağını bildirdi.

(NYSE:) %0,4 kazandı. Wall Street Journal, şirketin İtalya’daki bir tesiste yeni bir üretim hattı başlatarak Avrupa’daki Covid-19 aşı üretimini artırmayı planladığını bildirdi. Böylece (NYSE:) aşısından daha çok üretilebilecek.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir