Tesla, Bitcoin’deki düşüş ve analist raporunun baskısı altında %5 düştü

Tesla, Bitcoin’deki düşüş ve analist raporunun baskısı altında %5 düştü

Tesla, Bitcoin’deki düşüş ve analist raporunun baskısı altında %5 düştü

Investing.com – Tesla (NASDAQ:) Perşembe günü %5 düştü. Bitcoin fiyatlarındaki düşüş ile temkinli bir analist raporu, hisse senedini baskıladı.

Piper Sandler’da (NYSE:) kıdemli bir araştırma analisti olan Alexander Potter’dan yapılan alıntılara göre Potter, şirketin Almanya ve Texas’taki yeni fabrikalarında yer alan üretimin artırılmasının ertelenme riski konusunda uyardı.

Tesla geçmişte kendi hedeflerini sık sık ıskalamıştır ancak geçen yıl 500.000 üzerinde rekor teslimat yapması, bu anlamda iyileştiği umutlarını besledi.

Analist, şirkete 1200 dolar fiyat hedefi ile ‘ağır sıklet’ derecesi veriyor.

Piper Sandler, hisse senedi için nispeten kargaşa halindeki bir zeminde geldi. Çinli otomotiv grubu Geely, Tesla ile doğrudan rekabet etmeyi amaçladığı yeni bir premium marka olan Zeekr’ı piyasaya sürdü. Son aylarda yükselen ABD-Çin düşmanlığı, pazardaki birçok kişiye Tesla’nın Çin pazarına olan derin bağımlılığını hatırlattı.

() fiyatlarındaki büyük düşüşler de hafta sonu CEO Elon Musk’ın, Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul ettiği sözlerine farklı açılardan ışık tutuyor. Bank of America paylaştığı bir notta Bitcoin’in karbon ayakizinin yoğunluğuna vurgu yaparak bunun, Tesla’nın çevre dostu imajını kendisinin sarstığını söyledi.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir