Spor ve sanayi hisseleri yükselişte, bankacılık endeksi ise negatif ayrışıyor

Spor ve sanayi hisseleri yükselişte, bankacılık endeksi ise negatif ayrışıyor

Spor ve sanayi hisseleri yükselişte, bankacılık endeksi ise negatif ayrışıyor

Investing.com –  ardından Trump taraftarlarının Kongre’yi basması ve yaşanan can kayıpları sonrası siyasi cepheden Trump’a karşı ağır eleştiriler geldi. Twitter ise Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı. Bir diğer durum da görev süresinin dolmasına çok az zaman kalmasına karşın.

Piyasalarda Trump’ın başkanlık sürecindeki son günleri sorunsuz geçirip germeyeceği merakla takip edilirken piyasalarda ise bugün endeksler satıcılı fiyatlanıyor. (NYSE:) ABD seansı öncesinde %6 düşüş yaşadı.

Bugün Asya tarafı %0,60 primli işlem görürken ise %1 düşüş yaşıyor. Avustralya’da ve %1 düşüşte. Avrupa’da ise tüm endeksler haftaya düşüşle başladı. Geçen hafta rekor tazeleyen endeksler bugün %1 üzerine düşüş yaşıyor, bu düşüşte artan vaka artışı ve tedbirlerin daha da uzatılacağı beklentisi etkili oluyor.

Güne düşüşle başlayan tarafında ise rekor denemeler devam ediyor. Endeks günün ilk yarısında 1.554 puanı görerek TL bazında rekor tazeledi. Bileşenlerin alt endekslerinde bugün %4 üzeri primle en çok yükseliş yaşayan endeks ve endeksin geçen haftadan bu yana kazancı %15’i aştı.

bugün %3’e yakın primli işlem görerek 2. Sırada yer alıyor ve endeksin aybaşından itibaren kazancı %10.

Geçen hafta içinde yükseliş yaşayan bugün de %1’e yakın primli işlem görüyor ve aybaşından itibaren endeksin getirisi %8’in üzerinde.

Son haftaların en çok takip edilen hisselerinden olan Gubre Fabrikaları T.A.Ş. (IS:) bugün %3 üzeri düşüş yaşarken ay içinde %5’e yakın primlenen ve sanayi endeksinin önüne geçen da bugün %1’e yakın düşüşte. ise bugün %2’ye yakın yükselişle aylık kazancını %6 üzerine taşıdı.

Bankacılık endeksinin negatif ayrışması ve küresel piyasalarda risk iştahının dolardaki güçlenme ile azalması haftanın devamında borsada bir miktar düşüşler olabileceğine işaret ediyor.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir