SEC, Diğer Çöp Altcoinleri de Hedef Alacak: Max Keizer

SEC, Diğer Çöp Altcoinleri de Hedef Alacak: Max Keizer

SEC, Diğer Çöp Altcoinleri de Hedef Alacak: Max Keizer

Keizer Report’un sunucusu Max Keizer, SEC’in sadece ile durmayacağını, Stellar ve gibi diğer çöp paraları da hedef alacağını söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple aleyhine yapılan suçlamalar, Ripple ve onun yerel tokenı üzerinde olumsuz bir kartopu etkisi başlattı. Son birkaç gün içinde XRP değerinin düşmesi ve bazı borsaların varlığı kaldırması ile Max Keizer, Ripple’ın düşecek birçok kripto para arasında ilk olduğunu ve SEC’in eylemlerinin nihayetinde Bitcoin‘e fayda sağlayacağını iddia etti.

Bu haftanın başlarında SEC, 1.3 Milyar Dolar’lık kayıtsız bir menkul kıymet teklifi yürüttüğünü iddia ederek Ripple’a karşı resmi suçlamalarda bulundu. Ripple’ın hukuk ekibi ve CEO’su iddiaların yanlış olduğu ve şirketin nihayetinde galip geleceği konusunda ısrar etse de, olumsuz etkiler ilk günden kendini belli etti.

XRP, birkaç gün içinde 0,65$ seviyelerinden 0,21$ seviyelerine kadar düştü. XRP, bugün yaklaşık 0,35$ seviyelerine kadar toparlanmayı başarmış olsa da yine de oldukça düşük seviyelerde. Varlık, üçüncü en büyük kripto para birimi olarak konumunu kaybetti ve Tether‘in gerisine düştü. Ayrıca, birkaç borsa ve endüstri şirketi XRP’yi listeden çıkardı, diğerleri ise bu olasılığı aktif olarak tartışıyor.

Bununla birlikte, olumsuz etkilerin diğer altcoinlerin çoğuna da yayıldığı görülüyor. Altcoinlerin çoğu çift haneli fiyat düşüşü görürken, BTC 23.000$ seviyelerinin üzerinde kalmayı başardı. Sonuç olarak, Bitcoin’in hakimiyeti son birkaç gün içinde yaklaşık %68’e yükseldi.

XRP’nin muazzam fiyat düşüşüne rağmen, popüler TV sunucusu Max Keizer kısa süre önce tokenın bu seviyelerden %99 oranında daha çökebileceğini tahmin ediyor. Ayrıca Keizer, BTC’nin artan hakimiyetini de vurguladı. SEC’in Bitcoin’in insansız hava aracı olarak çalıştığını iddia eden Keizer, Stellar ve Cardano gibi diğer çöp paraların peşinden gitmeye devam edeceğini iddia etti.

Daha önce BTC’yi 1$’dan işlem görürken biriktirmeye başladığını söyleyen Keizer, MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor ve hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones‘un üstlendiği eylemleri özetledi. Keizer, SEC’e benzer şekilde, her ikisinden de Bitcoin’in dronları olduğunu söyledi.

Keizer‘a göre Michael Saylor; “Bitcoin satın almak için yüz milyarlarca borç almaya ve her yerdeki CEO’larla konuşmaya” başladı. Öte yandan Keizer, Jones‘un BTC satın almak için ek koruma fonları sağladığını da açıkladı.

Ayrıca Kaizer, Peter Schiff, Paul Krugman ve Nouriel Rubini gibi tanınmış Bitcoin eleştirmenlerinin bazılarını da eleştirmekten kaçınmadı. Keiser, eleştirmenler hakkında; “Bitcoin tarafından yok ediliyorlar” dedi ve ekledi; “protokol güvensizliklerine ve nevrozlarına ölümcül bir intikamla saldırırken zihinlerinin gerçek zamanlı olarak jöleye dönüşmesini izliyoruz” dedi.

Nihayetinde Keizer, BTC’nin önüne çıkan her şeyi acımasızca yok ettiğini söyleyerek ”Bitcoin sizi değiştirir, Bitcoin’i değiştirmezsiniz” dedi.

The post appeared first on Bitcoin Haberleri, Altcoinler ve Blockchain – CoinAdam.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir