PVH Avrupa’nın depo ve lojistik merkezinde halen çalışır durumda bulunan güneş enerjili çatısının kurulumu tamamlandı

PVH Avrupa’nın depo ve lojistik merkezinde halen çalışır durumda bulunan güneş enerjili çatısının kurulumu tamamlandı

PVH Avrupa’nın depo ve lojistik merkezinde halen çalışır durumda bulunan güneş enerjili çatısının kurulumu tamamlandı

PVH Avrupa’nın depo ve lojistik merkezinde halen çalışır durumda bulunan güneş enerjili çatısının kurulumu tamamlandı.

Açıklama şöyle:

Hollanda’daki tüm PVH Avrupa binalarının enerji ihtiyacını karşılayan bu sürdürülebilirlik başarısı, PVH Corp.’un 2030 yılına kadar elektriğinin tamamını yenilenebilir kaynaklardan sağlama taahhüdünün bir parçasını oluşturuyor.

PVH Avrupa, Hollanda’nın Venlo kentinde bulunan, en ileri teknolojilerle donatılmış Depo ve Lojistik Merkezinde, halen çalışır durumda olan ve dünyanın en güçlüsü* olduğu tahmin edilen güneş enerjili çatısının kurulumunun tamamlandığını duyurdu.

PVH Avrupa, PVH Corp. [NYSE: PVH] şirketlerinden Tommy Hilfiger’ın küresel merkezi olmanın yanı sıra Calvin Klein’in Avrupa ofislerinin genel merkezini de bünyesinde barındırıyor. Toplamda 48.000’den fazla güneş panelinden oluşan çatı, Depo ve Lojistik Merkezinin elektrik ayak izini kapsamanın yanı sıra Hollanda enerji ağı üzerinden PVH Avrupa’nın Hollanda’daki depo, ofis ve mağazalarının tüm elektrik ihtiyacını da dolaylı olarak karşılıyor.

PVH Avrupa’nın enerji ortağı Eneco, bu binaların ihtiyaç duyduğu enerjinin tamamının bu yeni güneş enerjili çatı tarafından üretildiğini belgeledi. Belçikalı lojistik ve gayrimenkul şirketi Heylen Warehouses’un sahibi olduğu Venlo Depo ve Lojistik Merkezindeki teknik kurulum işleri IZEN tarafından üstlenildi.

Bu proje, PVH’in 2030 yılına kadar tüm ofis, depo ve mağazalarının ihtiyacı olan elektriğin %100’ünü yenilenebilir kaynaklardan sağlama ve tedarik zinciri genelinde karbon emisyonlarını %30 azaltma yolculuğunda yeni bir kilometre taşını oluşturuyor. Bu çalışma, ayrıca PVH’in Paris Sözleşmesi’nde belirtilen en iddialı karbon sıfırlama seviyeleriyle uyumlu bilimsel temelli emisyon hedefleriyle de bağlantılı. Aynı zamanda, şirketin negatif çevresel etkisini sıfıra indirgemeyi, pozitif çevresel etkisini %100’e çıkarmayı ve değer zincirinin etkilediği 1 milyondan fazla insanın hayatını iyileştirmeyi amaçlayan Forward Fashion kurumsal sorumluluk stratejisindeki öncelikler arasında yer alıyor.

-iDeal Haber Merkezi-

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir