Petrol, Ons ve Gram altın fiyatlarında son durum

Petrol, Ons ve Gram altın fiyatlarında son durum

Petrol, Ons ve Gram altın fiyatlarında son durum

Investing.com – Dün Temsilciler Meclisi’nde konuşan , normalleşmenin başlamasıyla enflasyonun da yoğun talep etkisiyle yükselebileceğini, ancak kontrol edilemeyecek duruma gelmeyeceğini söyledi. Bugün de Senato’da konuşacak Powell’ın enflasyona dair öngörülerini tekrarlaması beklenirken salgındaki vaka artışı ve olası kapanmalara karşı açıklamaları da yakından izlenecek.

Dünyada tekrar artışa geçen Covid-19 salgınında Almanya, kısıtlamaları uzattı, ancak Merkez Paskalya ile birleştirilen kısıtlamanın yanlış bir karar olduğunu söyledi. Paskalya tatilindeki kısıtlamanın kalkması ancak genel kısıtlamanın da sürmesi bekleniyor.

Avrupa’da artan vaka artışı ABD, Hindistan ve Afrika gibi nüfusu fazla olan ülkelerde de artışa geçti. Dünyada 3. dalga endişesi yaratan bu artışlar nedeniyle petrolde de sert geri çekilme oldu. dün %4 üzerinde düşüş yaşamasının ardından bugün %3 primli fiyatlanıyor. Dün 60$ seviyesine doğru gerileyerek 9 Şubat sonrası en düşük seviyeyi gören Brent, bugün 63$ seviyesine doğru toparlama gösteriyor.

ise son gelişmelerden bir miktar destek alsa da henüz kayıplarını geri almakta zorlanıyor. Ons fiyatı geçen hafta 1.755$ seviyesinde tutunamaması sonrası 1.720$ seviyesine doğru ivme kaybetmeyi sürdürüyor. Fiyatta 1.766$ altında baskının devam etmesi bekleniyor.

Yurt içinde dolar kurundaki hareketle sert yükseliş gösteren fiyatı bugün 447 TL’ye yükseldi. Fiyatta 445 TL üzeri kısa vadede 466 TL direncine doğru alımları destekleyen seviye olurken bu destek altında ise 425 TL en yakın seviye olarak izleniyor. Yurt içinde Başkanının görevden alınması ve sonrasında para politikasının nasıl ilerleyeceğine dair belirsizlik TL varlıklarda bu hafta sert kayba neden oldu. Hafta başına göre volatilite azalsa da fiyatlarda henüz tedirginlik nedeniyle dengelenme sağlanabilmiş değil.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir