Netflix, Morgan Stanley ve Disney, piyasa öncesinde yükseldi

Netflix, Morgan Stanley ve Disney, piyasa öncesinde yükseldi

Netflix, Morgan Stanley ve Disney, piyasa öncesinde yükseldi

Investing.com

(NASDAQ:) %13 yükseldi. Salı günü kapanış sonrasında yayın devi, küresel abone sayısının 200 milyonu geçtiğini söyledi. Şimdi 2021’de bile nakit akışının başa baş gelmesini bekliyor ve bu nedenle artık günlük operasyonları finanse etmek için dış finansmanı artırmak zorunda kalmayacak. Son olarak hisse geri alım programı ile fazla nakdi hissedarlara vermeyi deneyecek.

(NYSE:) %2,6 kazandı. Şirket, Covid-19 etkisini yumuşatmak için üst düzey yöneticiler için performansa dayalı primleri kaldırdı.

(NYSE:) %2 yükseldi. Yatırım bankası dördüncü çeyrek kârında %57 artış paylaştı. Ticari kolu, finans piyasalarında koronavirüsten kaynaklı yaşanan dalgalanmaların avantajını yaşadı.

(NYSE:) %1,2 kazandı. Tüketici ürünleri devi, salgın sırasında temizlik ürünlerine olan talebin sürmesi ile ikinci çeyrek satışlarında güçlü artış raporladı. Tüm yıl satış görünümünü de %5-6 gibi seviyelere çıkardı. Önceki tahmini %3-4 arasında idi.

(NYSE:) %0,3 yükseldi. Çarşamba günü yayınlanan laboratuvar testleri sonuçlarına göre ilaç devinin BioNTech ile işbirliği içinde geliştirdiği Covid-19 aşısının, virüsün daha bulaşıcı yeni varyantına karşı koruma sağlama olasılığı yüksek.

(NYSE:) %0,8 geriledi. Sağlık sigorta şirketi, Covid-19 testi ve müşterilerin daha erişilebilir tedavilere ulaşması için yaptığı programlarla ilgili maliyetlerden dolayı çeyreklik kârının %37 düştüğünü bildirdi.

(NYSE:) ADR %6,4 kazandı. Jack Ma, üç aydır ilk kez kamuoyu karşısına çıktı.

(NYSE:) %5,1 artış yaşadı. Yayıncı, online eğitimdeki büyüme sayesinde dördüncü çeyrekte satış trendlerinde gelişme olduğunu raporladı.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir