Mogo, 2021’de En Az 1.2 Milyon Dolar Değerinde BTC Satın Alacak

Mogo, 2021’de En Az 1.2 Milyon Dolar Değerinde BTC Satın Alacak

Mogo, 2021’de En Az 1.2 Milyon Dolar Değerinde BTC Satın Alacak

Rezervlerine BTC ekleyen şirketlere bir yenisi daha katılıyor. Kanada merkezli fintech firması Mogo, 2021 yılında 1.2 Milyon Dolar değerinde satın almayı planladığını açıkladı.

BTC yatırımı yapan kurumsal şirketlere Kanada merkezli finansal teknoloji şirketi Mogo’da katılıyor. Mogo, Bitcoin’e en az 1 Milyon Dolar değerinin üzerinde yatırım yapmayı ve gelecek yıl bu miktarı artırmayı planlıyor.

Mogo

BTC ile ilgili planlarını bugün erken saatlerde açıklayan şirket, yaptığı açıklamada firmanın 2020 sonu itibariyle toplam varlıklarının %1,5’ini en büyük kripto para birimi olan BTC’ye tahsis etmeyi planladıklarını açıkladı. Bu da 1,2 Milyon Dolar’lık bir yatırım yapacakları anlamına geliyor.

Şirketin dijital varlık şubesi olan MogoCrypto, 2018’de faaliyete geçti. Firma, müşterilerin Mogo uygulaması aracılığıyla anında gerçek zamanlı fiyatlarla BTC ticareti yapmalarını sağladığı için bunu Kanada’da Bitcoin alıp satmanın en kolay yolu olarak tanımlıyor. Ayrıca şirket, kısa süre önce, üyelerine Mogo’nun ürünleriyle etkileşim kurarak BTC kazanmalarını sağlayan bir Bitcoin ödül programı da duyurdu.

Konuyla ilgili konuşan Mogo Başkanı ve CFO’su Greg Feller;

“Bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e güçlü inananlarız ve bu yatırımın, tüm Kanadalılar için kullanılabilir kılma hedefimizle tutarlı olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, küresel olarak benimsenmesi artmaya devam ederken, Bitcoin’in önemli uzun vadeli potansiyele sahip hissedarlarımız için çekici bir yatırım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Mogo’nun hisseleri, duyuruyu takiben yaklaşık %12 oranında artarak 3.8$ seviyelerine yükseldi.

The post appeared first on Bitcoin Haberleri, Altcoinler ve Blockchain – CoinAdam.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir