Miami Belediye Başkanı, şehrin hazine rezerviyle Bitcoin yatırımı yapmayı düşünüyor

Miami Belediye Başkanı, şehrin hazine rezerviyle Bitcoin yatırımı yapmayı düşünüyor

Miami Belediye Başkanı, şehrin hazine rezerviyle Bitcoin yatırımı yapmayı düşünüyor

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehrin hazine rezervinin bir kısmını Bitcoin’e yatırmayı düşündüğünü açıkladı. Fox Business’a konuşan Suarez, yatırım portföylerini çeşitlendirip belli bir yüzdesini Bitcoin’e ayırmaya sıcak baktıklarını belirtti.

sözlerini kullanan başkan, Miami’yi ABD’nin en teknolojik ve kripto dostu şehirlerinden biri haline getirmek istediğini ifade etti. Bunun için bir dizi düzenleyici çerçeve oluşturulmasını isteyen Suarez’in vergi ödemeleri gibi işlemlerde başta olmak üzere kripto para birimlerinin kullanılmasının önünü açmak istediği biliniyor.

Arz/talep dengesine dikkat çekerek BTC’nin uzun vadede yükselmek dışında bir seçeceği olmadığına dikkat çeken belediye başkanı, kripto para yatırımlarının son yıllarda herkes için çok çekici bir yatırım aracı haline geldiğinin altını çizdi.

Son dönemde kripto paralara ilişkin pozitif yaklaşımıyla sıkça gündeme gelen Francis Suarez geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir takipçisine yanıt vermişti. ifadelerine yer verilen tweet’e yanıt veren başkan, sektörün tanınmış ismi Anthony Pompliano’yu da etiketleyerek dedi.

Francis Suarez, 29 Aralık 2020 tarihinde ise Anthony Pompliano’nun bir tweet’ini yanıtlamıştı. “Başkan Suarez’in şehir hazinesinin yüzde 1’ini Bitcoin’e koyması halinde Miami’ye taşınırsanız bunu retweet edin.” sözlerine karşılık Başkan Suarez, cevabını vermişti.

Miami’nin kripto para endüstrisi için oluşturmayı düşündüğü düzenleyici ortamın nasıl olması gerektiğini belirleme sürecinde Wyoming, Wisconsin ve New York yasalarını yakından incelediği ifade ediliyor.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir