Lululemon, hisse üzerindeki Covid-19 baskısı konusunda uyardı

Lululemon, hisse üzerindeki Covid-19 baskısı konusunda uyardı

Lululemon, hisse üzerindeki Covid-19 baskısı konusunda uyardı

Investing.com – Lululemon (NASDAQ:) hisseleri Çarşamba günü piyasa öncesinde zayıf işlem görüyor. Yatırımcılar, beklentileri aşan Ocak ayı çeyrek mali sonuçlarını görmezden gelerek şirketin Covid-19 artışıyla ilgili uyarısına ağırlık vermeyi tercih etti.

Şirket çeyrek dönem için 1,7 milyar dolar net gelir raporladı – bir önceki yılın ayın dönemine göre %24 yüksek.  Net gelirinin yarısından çoğu, tüketicilere doğrudan satışlardan geldi. Bu, 2019’un dördüncü çeyreğinde toplam gelirinin üçte biriydi.

Genelde en az bir yıldır açık olan mağazalardaki satışları içeren kıyaslanabilir satışları %21 yükseldi. Kadın giyimine olan talep ve salgın yılında online satışlar da yükseldi.

2021 mali yılı için şirket, net gelirinin 5,55 ila 5,65 milyar dolar arasında olmasını bekliyor.

Son çeyrekte Lululemon yöneticileri, artan virüs vakaları yüzünden hükümetlerin eyaletteki fiziksel mağazalara tekrar kısıtlama uygulaması ile tatil dönemi konusunda temkinliydi. CEO Calvin McDonald’a göre hem tüm yıl hem çeyreklik sonuçlar, şirketin beklentilerinin üzerinde geldi.

Ancak tahminleri aşan bu sonuçlar, öngörülerden daha çok etkilenen yatırımcıları etkilemeye yetmedi. Şirket, herhangi bir yeni kısıtlama ile tüketici talebinin zarar görebileceğini öngördü. Hisseler %2,4 düşüş yaşadı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir