KuCoin ve Poloniex Stratejik İşbirliği Kuruyor

KuCoin ve Poloniex Stratejik İşbirliği Kuruyor

KuCoin ve Poloniex Stratejik İşbirliği Kuruyor

KuCoin, Poloniex ile stratejik bir işbirliği oluşturduğunu duyurdu. KuCoin ve Poloniex, ticaret teknolojisi araştırma ve geliştirme, ürün yinelemeleri, likidite paylaşımı, PoS (proof-of-stake) ve PoW (proof-of-work) madencilik havuzları ve diğer endüstriyel keşiflerde el ele verecekler.

Aynı zamanda, yapılan açıklama ile iki taraf, yeni endüstri fırsatlarını keşfetmek için ortak yatırım yapacaklar. Ayrıca sektörde yenilikler üretmek üzere ortak bir araştırma enstitüsü de kurulacak.

Kripto para sektöründe faaliyet gösteren birçok borsa birbirleri ile büyük bir rekabet içinde çalışmaktadır. Ancak Poloniex ve KuCoin, sektör içinde birbirleriyle rekabet etmek yerine kripto endüstrisinin bir bütün olarak ilerlemesine yardımcı olmayı hedefliyor.

KuCoin’in, Poloniex ile ekip kurma kararı neticesinde, her iki tarafın da sektörde var olan gücünü diğeri ile paylaşarak birbirlerine yardımcı olacaklarından bahsedildi.

KuCoin Global CEO’su Johnny Lyu, bugünün uluslararası politik ve ekonomik durumunun çok karmaşık bir yapıya sahip olduğundan bahsetti. Bu nedenle küresel boyuttaki kurumsal firmaların veya bireysel yatırımcıların varlıklarının uzun vadeli stratejik getirilerini dengelemeye çalıştıklarını söyledi. Lyu kripto paralar ile ilgili şu cümleleri de sözlerine ekledi:

Lyu, gerçekleşecek olan bu işbirliğinin iki şirketin gelişen kripto ve blockchain endüstrisinde mevcut olan fırsatlardan yararlanmasına yardımcı olacağından bahsetti. Lyu, beş yıl sonra geriye dönüp bakıldığında, KuCoin ve Poloniex arasındaki stratejik ortaklığın dijital varlıklar endüstrisinde dikkate değer bir kilometre taşı olarak görüleceğine inandığını söyleyerek iddialı bir cümle kurdu.

Poloniex’in küresel iş ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Shelley Wu, yapılan işbirliği hakkında açıklamada bulundu. Wu, bu işbirliği ile kripto endüstrisindeki rekabetçi ortama yeni bir boyut getirdiklerinden bahsetti. Hatta piyasadaki diğer oluşumların da bu ortaklığı örnek alarak, dijital dünyanın gelişmesi için ortak hedef ve çaba içerisinde olmaları gerektiği konusunda da önerilerde bulundu.

Diğer Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir