KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Edilen Adreslere Ne Olacak?

KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Edilen Adreslere Ne Olacak?

KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Edilen Adreslere Ne Olacak?

Popüler kripto para borsası KuCoin TSİ 03:00 sularında siber saldırıya uğradı. 150 milyon dolarlık kaybın verildiği düşünülen siber saldırı sonrası açıklama yapan CEO Johnny Lyu topluluğa güven vermedi.Siber saldırının kökenleri araştırılıyorken Bitfinex ve Tether’den de açıklama geldi. Bitfinex’in ve Tether’in CTO’luğunu yapan Paolo Ardoino, KuCoin siber saldırısına karıştığı düşünülen cüzdan adresleri dondurulduğunu sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

Ardoino’nun açıklamasına göre Bitfinex, KuCoin siber saldırısından olduğu düşünülen 13M USDT’lik cüzdanı, Tether ise 20M USDT’lik cüzdanı dondurdu. Birçok kullanıcının aklında da çalınan fonların geri yollanıp yollanmayacağı sorusu oldu. Bitfinex ve Tethter’in KuCoin ile yaptığı iş birliği birçok yatırımcıyı sevindirdi. Ancak yatırımcılar hâlâ “Fonlarımı geri alabilecek miyim?” endişesini yaşıyor.

Bitfinex ve Tether hamlesinin yanı sıra KuCoin yaptığı yeni blog duyurusunda da şüpheli cüzdan adreslerini paylaştı.

Kripto Para Dünyasından Destek Mesajları Yağıyor

KuCoin’in başına gelen siber saldırı, kripto para dünyasında özellikle borsa yetkililerini düşündürdü. Yatırımcılar konuya daha ilgisiz ve güvensiz bakarken Justin Sun, Changpeng Zhao gibi kripto para dünyasının ünlü isimleri KuCoin’e destek mesajlarını eksik etmedi.

Çoğu insanın dolandırıcı mı değil mi emin olamadığı isim Justin Sun, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda KuCoin ekibini anladıklarını ve yardımcı olacaklarını söyledi. Bununla birlikte TRON’un siber suçluların adreslerini saptayıp diğer kripto para borsaları ile paylaşacağını iletti. Özellikle de Poloinex’in alarm hâlinde olduğunu dile getirdi.

Kripto para dünyasının en büyük borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao namıdiğer CZ de destek mesajı gönderenlerden biriydi. “Her zaman olduğu gibi bu kez de siber saldırıya uğrayan tüm borsaların yanındayız.” mesajı veren CZ, ne gerekiyorsa yapacaklarını iletti.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir