KuCoin Hackerları Çalınan Tokenları Uniswap Borsasına Taşımaya Devam Ediyor

KuCoin Hackerları Çalınan Tokenları Uniswap Borsasına Taşımaya Devam Ediyor

KuCoin Hackerları Çalınan Tokenları Uniswap Borsasına Taşımaya Devam Ediyor

KuCoin kripto para borsasındaki büyük bir hacking olayının ardından siber suçlular, çalınan kriptoları merkezi olmayan borsalara taşımaya devam ediyor.

Whale Alert‘ten gelen verilere göre, KuCoin bilgisayar korsanları, kilitlenen toplam değere göre en büyük DeFi protokolü olan Uniswap‘e binlerce dolar değerinde Synthetix Network Token (SNX) göndermeye devam ediyor.

Whale Alert’ten alınan verilere göre, bilgisayar korsanları bugün bir dizi dört işlemle Uniswap borsasına en az 1.2 Milyon Dolar değerinde çalınan SNX token gönderdi.

Ayrıca KuCoin hackerları bugün, 5 Milyon Dolar değerindeki Chainlink (LINK) ve SNX tokenlarını bilinmeyen cüzdanlara taşıdı.

26 Eylül’deki KuCoin hacking olayını takiben, bir dizi merkezi borsa, bilgisayar korsanlarının çalınan fonları geri çekmesini önlemek için acil önlemler aldı ve kaybedilen 200 Milyon Dolar’ın 129 Milyon Dolar’ını dondurdu.

Blockchain tabanlı yatırım şirketi Primitive Ventures‘ın kurucu ortağı Dovey Wan, KuCoin bilgisayar korsanlarının görünüşte “DeFi noobs” olduklarına inanıyor çünkü hackerlar çaldıkları tokenları ilk önce dünyanın en büyük merkezi borsası Binance‘de satmaya çalıştılar.

Wan; “Kucoin’i hackleyen hacker, bir Defi noob’dur, Binance’de satış yapmaya çalıştı ve bozuk USDT’yi Curve’de takas etmedi” dedi.

The best route for USDT is 1. Swap $USDT to $DAI on @CurveFinance2. Swap half $DAI to $ETH on @UniswapProtocol 3. Add liquidity on Uniswap to mine $UNI till infinity

— Dovey 以德服人 Wan

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir