Kripto Varlık Yöneticisi 21Shares, XRP’yi ETP Ürünlerinden Kaldırdı

Kripto Varlık Yöneticisi 21Shares, XRP’yi ETP Ürünlerinden Kaldırdı

Kripto Varlık Yöneticisi 21Shares, XRP’yi ETP Ürünlerinden Kaldırdı

Eskiden Amun olarak bilinen İsviçre merkezli kripto varlık yöneticisi 21Shares, XRP’yi borsada işlem gören ürünlerinden (ETP’ler) kaldırdı.

Bu durumdan etkilenen ürünler ise şunlar;

250 Milyon Dolar değerinde varlığı yöneten 21Shares‘in amiral gemisi HODL veya Crypto Basket Index ETP (Kripto Sepet Endeks ETP), KEYS veya Bitwise Select 10 ETP ve XRP‘ye bağlı tek varlıklı bir ETP olan AXRP.

Hareket, daha önce haberini verdiğimiz gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ve yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen‘e karşı dava açmasından sonra gerçekleşti.

21Shares’in ETP’lerinden hiçbiri zaten ABD borsalarında listelenmiyor, o zaman şirket neden XRP’yi kaldırıyor sorusu akıllara geliyor. Bu konu hakkında konuşan şirketin CEO’su Hany Rashwan, şirketin endeks kuralları gereği menkul kıymet olan veya likidite sorunları olabilecek herhangi bir tokenın ürünlere dahil edilemeyeceğini söyledi.

SEC davasından bu yana; Bitstamp, OSL, CrossTower ve Beaxy olmak üzere birkaç borsa ticaretini durdurdu. Kripto varlık yöneticisi Bitwise ise, geçen hafta kripto endeks fonunun XRP pozisyonunu tasfiye etti.

The post appeared first on Haberleri, Altcoinler ve Blockchain – CoinAdam.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir