Kripto para dünyasında bugün yaşanan 5 önemli gelişme

Kripto para dünyasında bugün yaşanan 5 önemli gelişme

Kripto para dünyasında bugün yaşanan 5 önemli gelişme

Investing.com – Son 24 saatte kripto para piyasasına düşüş hakimdi. Bu haberin yazıldığı sırada %5 kayıpla 49.500 dolar seviyesinde işlem görürken, kripto para piyasasının toplam hacmi 1,5 trilyon doların biraz üzerinde.

Bugün kripto para dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri sizler için derledik.

Hacim bakımından bir numaralı kripto para konumunda bulunan , bugün erken saatlerde 52.000 doları zorlarken kendini bir anda 49.000 dolar seviyelerinde buldu. TSİ 11.20 sularında bir kez daha 50.000 doları geçse de yine ret yiyen BTC, 1 saat içerisinde 48.000 dolara geriledi. Bu haberin yazıldığı esnada 49.500 dolar seviyesinde işlem gören kripto para biriminin günlük kaybı %5 civarında.

Bitcoin’in toplam piyasa değeri 921 milyar dolarken günlük hacmi ise 52 milyar dolar seviyesinde.

Geçen yıl platformunda kripto para ticaretini aktif hale getirerek sektör için kilometre taşı niteliğinde bir dönüm noktasının aşılmasına olanak tanıyan  cephesinden bugün bir olumlu gelişme daha geldi. Şirketin CEO’su Dan Schulman, PayPal’ın kripto hedeflerinin yanı sıra yakın zamanda Bitcoin satın alıp almayacakları hakkında ayrıntılar verdi.

Schulman, PayPal’ın kripto para birimine adanmış bir departman başlatmak üzere olduğu müjdesini verdi:

Firmanın çekirdek teknoloji ekibinden transferler gerçekleştirdiği ifade edilen departman, kripto para birimi ve regülasyon uzmanlarından oluşan bir danışma kurulu tarafından yönlendirilecek. Şirket ayrıca, Xapo’nun kurucusu ve kripto efsanesi olarak tanınan Wences Casares’in tavsiyelerine başvurduğunu belirtiyor.

Bloomberg tarafından hazırlanan aylık “Bitcoin Outlook” raporunun bu ayki sayısında, Bitcoin’in yatırım portföylerinde yavaş yavaş altının yerini almaya başladığı ifade edildi.

Raporda şu sözler yer aldı:

Kripto para birimi analiz kaynakları tarafından elde edilen veriler Bitcoin’in ile S&P 500 arasındaki korelasyonun son 5 ayın en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor. Bu seviyeler en son Kasım 2020’de görülmüştü. Bu gelişmenin arkasında, kripto para piyasasına ilgi duyan kurumsal yatırımcıların olabileceği düşünülüyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonunun kendisine karşı şikayetini reddetmek için SEC’e yeni bir önerge mektubu yazdı. Mektupta SEC’in iddialarına karşı, “Garlinghouse’un dijital para alanının doğasından kaynaklanan riskleri farkında olduğundan ve XRP’nin menkul kıymet olarak nitelendirilmesine ilişkin herhangi bir makul iddia bulunmamasından” bahsedildi.

Aralık ayında açılan ve fiyatının düşmesine sebep olan davanın ilk duruşması Şubat ayında başladı. Dava, SEC’in bir kripto şirketinin yöneticilerine açtığı ilk yetkisiz menkul kıymet satışı davası olduğu için ABD’de pek çok kişi tarafından Ripple için “yolun sonu” olarak görüldü. Komisyon daha önce Telegram ve Kik’i de benzer şekilde suçlamıştı ancak ilgili yöneticiler olaya karışmamıştı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir