Kripto Para Borsası Gemini, “Korumalı” Zcash Para Çekme İşlemlerini Başlatıyor

Kripto Para Borsası Gemini, “Korumalı” Zcash Para Çekme İşlemlerini Başlatıyor

Kripto Para Borsası Gemini, “Korumalı” Zcash Para Çekme İşlemlerini Başlatıyor

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan New York merkezli kripto para borsası Gemini, ek bir finansal gizlilik katmanı için “korumalı” Zcash (ZEC) para çekme desteği eklediğini duyurdu.

Kullanıcıların işlemlerine ait verilerini gizlemelerine olanak tanıyan ZEC‘in korumalı para çekme işlemleri 29 Eylül’den itibaren kullanılmaya başlanacak.

Gemini, bu özelliği sunan ilk düzenlenmiş borsa olduğunu ve yeni seçeneğin Gemini‘nin finansal gizliliği güçlendirme ve bireyi kripto yoluyla güçlendirme misyonuyla uyumlu olduğunu söyledi.

ZEC adresleri iki türdendir : “t” ile başlayan “Şeffaf” ve “z” ile başlayan özel veya korumalı. T adresleriyle yapılan işlemler izlenebilirken, z adresli işlemlerin tümü sıfır bilgi ispatı adı verilen bir teknoloji kullanılarak şifrelenir ve izlenemez.

Kaynak: Gemini

Gemini, korumalı bir adres kullanmanın kullanıcıların kimliklerini ve işlem boyutlarını korumalarına izin verdiğini söyledi. Borsa yaptığı açıklamada su ifadelere yer verdi:

Konu ile ilgili olarak bir Gemini sözcüsü, borsanın bu özelliği düzenleyicilerle devam eden görüşmeler ve gizlilik sağlayan kripto paralar hakkında uzun süredir yapılan eğitimler ve görüşmeler sonrasında uygulamaya geçirildiğini dile getirdi.

Gemini, korumalı ZEC adresleri aracılığıyla fon hareketlerini nasıl izleyeceği konusunda ise şu açıklamalarda bulundu:

Gemini, borsanın korumalı ZEC para çekme işlemlerini uygulamaya koymak için herhangi bir özel düzenleyici onay alıp almadığını belirtmedi.

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir