İstinye Üniversitesi’nin “2020-2021 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni” gerçekleşti

İstinye Üniversitesi’nin “2020-2021 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni” gerçekleşti

İstinye Üniversitesi’nin “2020-2021 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni” gerçekleşti

İstinye Üniversitesi’nin “2020-2021 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni” gerçekleşti.

Açıklama şöyle:

“MLPCareGrubu”nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kurulan ve 5 yıl gibi kısa bir zamanda, özellikle gerçekleştirdiği ARGE çalışmaları ve uluslararası kurumsal ilişki ve projeleriyle dikkat çeken İstinye Üniversitesi, “2020-2021 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni”ni, “İSÜ Kongre Merkezi”nde gerçekleştirdi.

Üniversite rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz’ün açılış konuşması ile başlayan törende, akademik unvanı yükselen akademisyenlerin cübbe giyme töreni düzenlendi ve yayın ve proje ödülü alan akademisyenlere sertifika ve teşvik ödülleri verildi.

Prof. Dr. Erdal Karaöz konuşmasında, İstinye Üniversitesi değerleri doğrultusunda gelişen aidiyet duygusu ile gelecek adımlarının daha sağlam atıldığının altını özellikle çizerek, pandemiyle birlikte eğitim sisteminde dijitalleşmenin hız kazanmasının, eğitim sistemine katacaklarının yanı sıra, uzaktan eğitim yöntemiyle derslere devam edilmesini de sağlayarak, eğitim sistemine ivme de kazandırdığını vurguladı.

5 yıl gibi kısa sayılabilecek bir dönemde, özellikle AR-GE alanında yapılan yatırımlara ve yeni açılan fakültelerle birlikte gerçekleştirdikleri sürdürülebilir büyümeye de dikkat çeken Karaöz, “Üniversiteler, fiziki imkanlarının yanında akademik başarılarıyla da yükseliyorlar. İstinye Üniversitesi olarak, bilimin değerini bilen, araştırma ve geliştirme odaklı, ülkemizde ve dünyada sürdürülebilir bilimsel ilerlemenin öncülerinden biri olma hedefiyle yola çıktık ve bu yolda sağlam adımlarla ilerliyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

-iDeal Haber Merkezi-

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir