Gün Öncesi: Tesla’nın artışı, Bitcoin yükselişte, çipler geri döndü

Gün Öncesi: Tesla’nın artışı, Bitcoin yükselişte, çipler geri döndü

Gün Öncesi: Tesla’nın artışı, Bitcoin yükselişte, çipler geri döndü

Investing.com – Teknoloji Salı günü piyasa aksiyonunu tekrar hakimiyeti altına aldı – dip satın almayı seven yatırımcılar memnun.

%4 üzerinde yükseldi ve ivme hisseleri yüksek talep gördü. Günün kazananları arasında Tesla Inc (NASDAQ:), (NASDAQ:) ve (NYSE:) var.

Teknoloji devlerine baskı yapan faiz oranları Salı günü rahat bir nefes aldı. 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketine ilişkin iyimserlik, endüstriyel hisselerden teknoloji ve perakendeye kadar her şeyi yükseltti.

ve ham petrol, talep endişeleri yatıştıkça %1 üzerinde düşüş yaşadı. Hükümetin ham petrol stoklarına dair haftalık okuması Çarşamba günü yayınlanacak.

Önceki hafta 21 milyon varillik büyük artışın üzerine stoklarında 816.000 varil artış bekleniyor.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

Salı günü endeksinde en iyi performans gösteren hisse Tesla oldu. Son seansta gördüğü kayıpların bir kısmını telafi ederek %20 yükseldi. New Street, 900 dolar fiyat hedefi ile hisseye satın al derecesi verdi ve toparlanmakta olan hisseye yönelik iyimser bakışı pekiştirdi.

Yine de Tesla’nın karşı karşıya olduğu zorluklar var; Seviye-2 otonom sürücü yazılımının gerçekten otonom sürüşe izin vermediğine dair bir başvuru dahil. Ancak geçen ay bitcoine yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımı artış yönlü.

demişken; Salı günü kripto para yükseldi. Nasdaq toparlandı ve ivme ticareti kayboldu. Kripto yatırımcıları bitcoini 54.000 dolar üzerine çıkardı ve 1 trilyon dolarlık pazar değerini tekrar kazandığı gün %5 kazandı. Tesla gibi daha çok anaakım olan firmalar, bitcoini bir enflasyon koruması olarak benimsiyor ve fiyatların yüksek olmasını bekliyor.

Bir yandan geleneksel değer deposu olan %2 geri kazandı ve son günlerde yaşadığı baskının ardından 1.700 dolar üzerine çıktı.

Çip kıtlığının otomobil üreticileri gibi imalatçıları üretimi yavaşlamaya zorlamasından sonra yarı iletkenler toparlanıyor. VanEck Vectors Semiconductor ETF (NYSE:) Salı günü %6 yükseldi. Taiwan Semiconductor Manufacturing (NYSE:) %2,3 yükselirken NVIDIA Corporation (NASDAQ:) %7 kazandı. Intel Corporation (NASDAQ:) hisseleri %4 üzerinde artış gösterdi.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir