Gün Öncesi: Seyahat hisseleri, müteahhitler, korku ölçümü

Gün Öncesi: Seyahat hisseleri, müteahhitler, korku ölçümü

Gün Öncesi: Seyahat hisseleri, müteahhitler, korku ölçümü

Investing.com – Fed, beklendiği gibi faizleri değiştirmedi ve artırmak için de aceleye gerek olmadığını söyleyerek Dow ve endekslerini doğal olarak tüm zamanların yükseğine çıkardı.

1,9 trilyon dolarlık teşvik, Çarşamba günü insanların hesaplarına düşmeye başlarken merkez bankası, artan enflasyonla ilgili endişeleri bir kez daha savdı.

Ekonomik yeniden açılış, inşaatçılardan Walt Company (NYSE:) gibi canlı eğlence operatörlerine kadar tüm hisseleri yükseltmeye devam ediyor. Walt Disney, önümüzdeki ay Güney California’daki Disneyland tema parkını açacak.

Perşembe günü haftalık işsizlik raporu açıklanacak ve ekonomik toparlanmanın sağlığına dair yatırımcılara bir okuma daha sunacak.

İşte bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

Aşı yapmış daha ileri yaştaki Amerikalıların seyahat etmeye gittikçe daha yatkın olması ile seyahat gemisi operatörleri tekrar konuşmaya başlayacakları zamanı bekliyor. Denizlere nihayet dönüş beklentisi içinde geçen yıl Carnival Corporation (NYSE:) %121 artış yaşadı. (NYSE:) %204 yüksek.

Seyahat gemisi operatörleri talepte gelişme görürken havayolu hisseleri de muhtemelen artan seyahatlerle fayda sağlayacak. (NASDAQ:) geçen yıl %61 yükselirken United Airlines Holdings Inc (NASDAQ:) Çarşamba günü 52 haftanın yeni yükseğini gördü.

Corporation (NYSE:) Çarşamba günü diğer konut yapımcılarının hissiyatını belirledi ve %13 artışla 52 haftanın yükseğini gördü. Öncesinde beklentileri aşan bir gelir raporlamıştı.

Lennar 5,33 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 2,04 dolar kazanç duyurdu. Investing.com tarafından anket yapılan analistler, 5,12 milyar dolar gelire karşılık 1,71 dolar hisse başına kazanç bekliyordu.

Diğer isimler de karşılık verdi: PulteGroup Inc (NYSE:) de Inc (NYSE:) gibi %4 artış gösterdi.

, Fed’in yakın zamanda faizleri artırmama sözünün desteğiyle Çarşamba günü 33.000 puanlara gelerek bir rekor daha kırdı. Daha beş işlem günü öncesinde 32.000’i görmüştü.

Aynı zamanda Wall Street’in “korku ölçümü” olan , Çarşamba günü %2,8 daha düşüşle 20 altına indi. Mart ayından beri görülen en düşük seviye bu. Salgın öncesi piyasada gördüğümüz şekilde düşük volatilite, hisse senetleri için boğa bir işaret olarak düşünülür.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir