Gün Öncesi: Özel sektör istihdamı, Bej Kitap, petrol arzı

Gün Öncesi: Özel sektör istihdamı, Bej Kitap, petrol arzı

Gün Öncesi: Özel sektör istihdamı, Bej Kitap, petrol arzı

Investing.com – Borsalar, endeksinin geçen Haziran’dan beri gördüğü en iyi gün olan Pazartesi günkü artışların bir kısmını Salı günü geri verdi.

Başta teknoloji hisseleri olmak üzere geri çekilmenin sorumlusu kısmen kâr realizasyonu olabilir.

Başkan Joe Biden’in Meclis’ten geçen 1,9 trilyon dolarlık teşvik tasarısı şimdi Senato’nun elinde. Demokrat kesimin milletvekilleri, ay ortasına kadar Beyaz Saray’a tamamlanmış bir tasarı göndermek istiyor. Bu nedenle uygun kişilere 1.400 dolarlık çek postalanabilir.

Bu hafta önemli bir iş verisi seti var; Çarşamba günü özel sektörü istihdam raporu ve Cuma günü hükümetin Şubat ayı iş rakamları okuması var. Bu, Başkan Biden yönetiminin ilk tam aylık iş raporu.

ABD aşı girişimlerini hızlandırmaya çalışırken Merck & Company Inc (NYSE:) Salı günü Johnson & Johnson’ın (NYSE:) tek dozluk aşısını yapmaya yardımcı olacağını söyledi.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

Şubat ayı istihdam değişiklikleri Salı günü açıklanacak. Ocak ayında eklenen 174.000’e karşı 177.000 artış yaşanmış olması bekleniyor.

Fed’in , birçok Fed yetkilisinin konferans ve toplantılarda konuştuğu bir günde yayınlanacak. Bej Kitap, ülke genelindeki Fed bankalarından gelen ekonomi ve iş koşulları raporlarının bir toplamı ve eğilimleri ve olası zayıflıkları belirlemek için kullanışlı.

Suudi Arabistan ve Rusya arasındaki gerilimler ile enerji sektörü son zamanlarda kazandı. Nüfuzlu üretici uluslar, geçen yıl yaptıkları üretim kesintilerini sürdürüp sürdürmeme veya değiştirme konusunda karar vermek zorunda. Doğal olarak çatışıyorlar.

OPEC’in, 2021 ılı için ham petrol stoklarında 400 milyon varil düşüş öngördüğü bildirildi. Sanal olarak gerçekleştirilecek toplantı öncesinde Rusya’nın arzda daha çok artış için baskı yapması beklenirken krallık, daha yüksek fiyatların avantajını elde etmek için arzı dar tutmaya istekli.

ABD petrol endüstrisinin haftalık anketine göre geçen hafta stoklarda 7 milyon varilden fazla artış yaşandı. Çarşamba günü ABD stoklarına ilişkin hükümet verileri açıklanacak. Bir önceki hafta yaşanan 1,285 milyon varil artışı takiben Enerji Bilgilendirme Dairesi’nin (EIA), geçen hafta 928.000 varil düşüş olduğunu göstermesi bekleniyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir