Gün Öncesi: Manşet hisseleri, kişisel gelir, teknoloji enkazı

Gün Öncesi: Manşet hisseleri, kişisel gelir, teknoloji enkazı

Gün Öncesi: Manşet hisseleri, kişisel gelir, teknoloji enkazı

Investing.com – , majör ortalamaları alt üst eden bir satış dalgası ortasında Perşembe günü %40 yükseldi.

Yatırımcılar teknoloji hisselerini satarak tahvil aldı ve tahviller bir yılın en yüksek seviyesine çıktı. Riskten kaçış piyasalara hakim oldu.

Şimdiye kadar yatırımcılar, yeniden açılış ticaretine geri dönüşün bir işareti olarak aşılarla ilgili pozitif haberlerin ve koronavirüs yayılımındaki düşüşün tadını çıkardı. Bu eğilimler hala mevcut – Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) birkaç gün içinde Johnson & Johnson’ın (NYSE:) tek dozluk aşısı için acil kullanım ruhsatı vermesi bekleniyor.

Ülkeye yayılan milyonlarca aşı ile yatırımcılar havayolu, seyahat şirketleri, otel ve hatta sinema hisselerini ısıtıyor. Kaybedenler mi? Perşembe günü düşüş yaşayan (NASDAQ:) ve Inc (NASDAQ:) gibi evde-kal’dan faydalanan hisseler.

Yatırımcılar son günlerde pek çok kez olduğu gibi dibi satın alacak mı? Şubat’ta işlem yapacak bir günleri daha var.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

Manşet hisseler denilen (NYSE:)  ve AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE:), genel piyasa düşüş yaşarken Perşembe günü bir ralli daha yaşadı.

Çarşamba günü GameStop fiyatları ikiye katlandıktan sonra hisse için büyük bir gün daha yaşandı. Perşembe günü %59 daha kazandı ve yatırımcılar, haftanın sonuna kadar bu ivmeyi koruyup koruyamadığını izleyecek.

NYC sinemalarının gelecek hafta açılacak olması ile iyi haberleri olan AMC, gerilemeden önce Perşembe günü %10 yükseldi. Kazanç raporu Cuma günü hisse ticaretini belirleyebilir.

Ocak ayı %0,6’dan %9,5’e çıkması bekleniyor. Aralık ayında %0,2 düşüş yaşayan ise Ocak ayında %2,5 artması bekleniyor. Her iki veri de TSİ 16.30’da paylaşılacak.

Birçok rekor kıran Dow’daki artışlara rağmen FANG isimleri son birkaç haftadır iyi seyretmiyor. Artan faizlere ve yeniden açılış ticaretine odaklanan yatırımcılar Apple Inc (NASDAQ:), Amazon.com Inc (NASDAQ:), (NASDAQ:) ve Google’ın Alphabet (NASDAQ:) Inc Class C (NASDAQ:) hisselerini, enerji ve finans gibi değer sektörlerine kıyasla yüksek fiyatlanmış buluyor olabilir.

Ancak tüm teknoloji hisseleri kötü seyretmiyor. Perşembe günü (NYSE:), para kazandırabilen günlük aktif kullanıcı sayısını 2023’e kadar 315 milyona çıkarma ve o yıl gelirini ikiye katlama planını açıkladıktan sonra Perşembe günü %6 yükseldi.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir