Gün Öncesi: Home Depot kârı, tüketici güveni, Fed ifadesi

Gün Öncesi: Home Depot kârı, tüketici güveni, Fed ifadesi

Gün Öncesi: Home Depot kârı, tüketici güveni, Fed ifadesi

Investing.com – Yeniden açılış ticareti başladı.

Pazartesi günü yükselirken yatırımcıların ilk tercihinin değer hisseleri yerine büyüme hisseleri olması ile teknoloji ağırlıklı %2 üzerinde düşüş yaşadı.

Başkan Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık teşvik planı tam bir oylamaya gidiyor. Covid-19 aşıları ve yeni vakalarla ilgili olumlu gelişmelere ek olarak bu haber, salgında sürünen şirketlere bir şok etkisi gönderdi.

Deniz seyahati hisseleri, havayolları ve sinema operatörleri Pazartesi günü yükseldi. New York Valisi Andrew Cuomo, NYC’deki sinemaların doluluk ve diğer kısıtlamalara tabi olarak nihayet açılabileceğini söyledikten sonra AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE:) hisseleri iki basamaklı artışlar yaşadı.

Bank of America, ilk çeyrek verilerine dayanarak bu yıl için ekonomik büyüme projeksiyonunu %6’dan %6,5’a yükseltti.

Teşvik tasarısı özellikle Senato’da bazı itirazlarla karşılaşsa da yeni bir harcama enjeksiyonu beklentisi enerji, finans ve endüstri hisselerini yükseltti.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

Salı günü Inc (NYSE:), Macy’s Inc (NYSE:) ve Square Inc’in (NYSE:) de aralarında olduğu isimlerden rapor alacağız. İlgi, şirket yöneticilerinin bu yılın görünümüne dair söyleyeceklerinde.

Home Depot’un 30,5 milyar dolar gelire karşılık 2,61 dolar hisse başına kazanç (EPS) raporlaması bekleniyor. Macy’s için beklenti 6,5 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 5 sent kâr yönünde olurken Square için ise 3,1 milyar dolar gelire 24 sent EPS raporlanması bekleniyor.

Devam eden ve yüksek seviyede olan işsizlik meselesi varken tüketiciler ekonomik görünümle ilgili ne kadar iyimser? Salı günü Şubat ayı raporlanıyor. Analistler bir önceki ay görülen 89,3 puandan 90 puana yükseliş bekliyor.

Fed Başkanı Jerome Powell, Ortak Ekonomi Komitesi önünde dönemsel ifadesine başlayacak. Kongre, itiraz edilen 15 dolar asgari ücreti içeren 1,9 trilyon dolarlık teşvik için müzakerelere devam ederken onun açıklamalarını duyacağız.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir