Gün öncesi: GameStop, teknoloji raporları, Fed toplantısı

Gün öncesi: GameStop, teknoloji raporları, Fed toplantısı

Gün öncesi: GameStop, teknoloji raporları, Fed toplantısı

Investing.com – Pazartesi günü hisse senetleri toparlanarak önceki kayıplarını telafi etti. Yeni teşvik paketinin hızla onaylanacağı umutları gözden kaybolurken büyük teknoloji şirketlerinin kazanç raporları ile dolu yoğun bir hafta başladı.

Hisse senetlerinde göz alıcı bir çift hareket yaşandı. Kısa satışın favorisi (NYSE:) sıçrarken AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE:) CEO’su, başarılı bir fon toplamanın iflas başvurusuna gerek olmadığı anlamına geldiğini söyledikten sonra hisseleri yükseldi.

Başkan Joe Biden 1,9 trilyon dolarlık teşvik önermişti ancak paket, Senato’da Cumhuriyetçilerin direnci ile karşı karşıya. Şimdi yönetimin ya ölçek küçülteceği ya da teşviki daha küçük paketler halinde sunacağı düşüncesi var.

Pazartesi günü finans ve enerji hisseleri düştü. Enerji hisseleri talep endişeleri yüzünden zayıf olan petrol fiyatlarının baskısı altında. Fed Salı günü iki günlük olağan toplantısına başlıyor ve ekonomik toparlanma durumunu tartışması muhtemel.

İşte bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

GameStop son zamanlarda manşetlerdeki isim. Hisse senetleri kısa satışçılar ile perakende yatırımcılar ile vahşi bir yolculuk halinde. Pazartesi günü hisseleri, volatil bir sabah ticaretinde %140’ın üzerinde artış yaşadı ancak sonra hepsini geri verdi ve sonra geri yükseldi.

Analistler bu göz alıcı yükselişin temellendirildiğini düşünmüyor. Pazartesi günü Telsey Advisory Group, Pazartesi günü şirketin derecesini “satın al”dan “sat”a düşürdü. Gün ortasında 85 dolar olan hisseler, aşırı volatilitesini koruyacak gibi görünüyor. Emniyet kemerlerinizi bağlayın.

Kurumsal kazançlar için büyük bir hafta oldu ve Salı günkü kapanışın ardından AMD ve Microsoft kazançlarını elde edeceğiz.

Advanced Micro Devices Inc (NASDAQ:) için beklentiler, 3 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 47 sent kazanç yönünde olurken Microsoft Corporation’un (NASDAQ:) 40,2 milyar dolar gelir üzerine 1,64 dolar hisse başına kazanç raporlaması bekleniyor.

Ailelere ödemeler ve eyalet ve yerel ekonomilere para desteğini içeren 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi ile dalgalanan Biden yönetimi altında Fed’in ilk toplantısı başlıyor.

Fed, ekonomiyi olabildiğince destekleme sözü verdi. Merkez bankasının son faiz kararı Çarşamba günü açıklanacak ve ekonomik canlanmanın durumuna dair yorumlarla beraber faizlerin aynı kalması bekleniyor.

işleri yoluna sokmanın bir yolu. Cari ay için okuma TSİ 17.00’da açıklanacak.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir