Gün Öncesi: GameStop, Roblox listelemesi, Covid-19 paketi

Gün Öncesi: GameStop, Roblox listelemesi, Covid-19 paketi

Gün Öncesi: GameStop, Roblox listelemesi, Covid-19 paketi

Investing.com – Son zamanlar iki hisse senedi piyasasının hikayesi oldu.

Bir tarafta: yeniden açılış ticareti üzerine iyimserlikle gümbür gümbür dönen endüstriyel ve döngüsel hisseler. Diğer tarafta: son üç yıldır boğa piyasasını yönlendiren teknoloji hisseleri.

Bir noktada büyük teknoloji isimleri olmadan majör endekslere ayak uydurmak mümkün görünmüyor ancak şu an için bu gerekli de değil. Apple (NASDAQ:) ve Microsoft (NASDAQ:), endeksini %2  düşüren ve alt üst olan teknoloji hisseleri arasında.

Şimdi dip alıcılarının ortaya çıkmasını beklemeliyiz. Teknoloji hisselerinde yatırımcıların pazarlık avı, teknolojide yaşanan önceki düşüşlerde durumu tersine çevirdi.

Kafalar daha sıcak bahar havasına, daha çok insanın aşılanmasına ve çok uzak olmayan bir gelecekte bir noktada tatil seyahati hayallerine çevrildiğinden kazan dönemi arasında bir durgunluk var.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

(NYSE:) kurucusu ve elektronik perakendecinin yönetim kurulu üyesi, yeni bir e-ticaret stratejisi açıkladıktan sonra (NYSE:) Pazartesi günü %35 yükseldi. Bu, GameStop’un, bireysel yatırımcılar ile hisseye karşı büyük bahisler kuran profesyonel yöneticiler arasında mekik dokumasına yol açan garip ticaret çılgınlığında son viraj.

GameStop’a geçen yıl yatırım yapan ve kurulda koltuk alan Ryan Cohen, şirketi dönüştürme çabalarına liderlik edecek. Hisseler bu yıl yaklaşık %1000 kazandı. GameStop CFO’su Jim Bell’in bu ayın sonunda gidecek olmasının sebebi, Chewy’nin kurucusu Cohen deniyor. Yatırımcılar, GameStop hisselerinin nefes alıp almayacağını görmek için bekleyecek.

İnsanların diğerlerinin oyunlarını oynamak için kullanabildiği bir oyun platformu yaratıcısı Roblox, ertelenen bir ilk halka arz (IPO) sonrasında bu hafta doğrudan listeleme ile hisse başına 43 dolar ile 198 milyon hisse satarak para toplayacak. Listeleme ile şirketin değeri 29 milyar dolar olabilir.

Roblox neden daha önceden halka açılmadı? Aralık ayında açılış günlerinde yükselen Airbnb ve Door çıkışları, hisselerini uygun şekilde değerlemeyi zorlaştırdı. Doğrudan listeleme, piyasanın fiyat belirlemesine imkan vererek Wall Street yüklenicisinin yerini alan bir halka açılmanın görece yeni bir yolu.

Başkan Joe Biden’in Covid-19 teşvik paketi, bazı revizyonlarla Senato’dan geçtikten sonra Salı günü Meclis’te nihai oylamaya sunulacak. Bu, gelecek haftaya kadar, bazı işsizlik yardımları bitmeden önce başkanın imza yolunu açıyor.

Borsalar yeniden açılış ticaretine tepki veriyor ve kişiler için 1.400 dolarlık çek beklentisi, daha çok harcama anlamına gelebilir. Bu (NYSE:), Corporation (NYSE:) ve Walmart Inc (NYSE:) gibi perakendecilere ve muhtemelen (NYSE:) gibi ikinci el otomobil bayilerine destek olacaktır.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir