Gün Öncesi: Disney’den küçülme, Costco çeyrek raporu, Rocket’in zigzag hareketi

Gün Öncesi: Disney’den küçülme, Costco çeyrek raporu, Rocket’in zigzag hareketi

Gün Öncesi: Disney’den küçülme, Costco çeyrek raporu, Rocket’in zigzag hareketi

Investing.com – Enerji ve banka hisseleri büyük teknolojideki çöküşü artık engelleyemedi ve hisse senetleri negatife döndü.

Yatırımcılar Apple Inc (NASDAQ:) ve Microsoft Corporation (NASDAQ:) gibi majör teknoloji şirketlerinin hisselerini sattı. Fed, ücret baskısının enflasyonda sıçramaya yol açmayacağı yönünde piyasayı yine temin etmeye çalışsa da her iki hisse de diğer büyük teknoloji hisseleri ile beraber günü kırmızı bölgede bitirdi.

Merkez bankasının , 22 Şubata kadar 12 Fed bankasından gelen gözlemlerin toplamı, enflasyonun mütevazı seviyelerde kalmasının yanında ABD ekonomisi ve işgücü piyasasındaki büyümeyi gösterdi.

Beklenmedik zayıflıktaki özel sektör istihdam raporu da ekonomik toparlanmanın yolunda olduğuna dair umutları sarstı.

Perşembe günü yine iş raporu olacak, özellikle yeni ve rakamları var. Cuma günü ise hükümetin yakından izlenen istihdam raporu olacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

Walt Disney Company (NYSE:), e-ticarete odaklandığından Kuzey Amerika’daki 60 mağazasını kapatacağını söyledi. Dijitalleşme Disney’de bir trend ve halk sağlığı direktifleri nedeniyle tam kapasite çalışması yasaklanmış olan geleneksel sinema salonlarına bağlı olmak yerine içeriğini dağıtıma sunmak için yayın akış hizmetlerine daha fazla önem veriyor. Disney hisseleri şimdi geçen yıla göre %65 yüksek.

Costco Wholesale Corp (NASDAQ:) Perşembe günü rapor sunacak. Investing.com tarafından takip edilen analistler, 43,7 milyar dolar gelir üzerine 2,44 dolar hisse başına kazanç bekliyor.

Rocket Companies Inc (NYSE:) hisseleri geçen hafta yükselip çakılarak baş döndürücü bir yolculuğa çıktı. Wall Street profesyonelleri ile girilen bir mücadelede ağır şekilde açığa satılmış hisseleri yükseltmek için birbirlerine gaz veren bir Reddit forumunun okuyucuları tarafından hedeflenen isimlerden biri olduğu söyleniyor.

Çarşamba günü Rocket, Salı günü %71 arttıktan sonra seans saatlerinde %32 düşüş yaşadı. Ancak sonrasında tekrar %2 yükseldi. İnsanlar, efsanenin sürüp sürmediğini bugün izleyecek.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir