Gün öncesi: Biden’in büyük günü, Morgan Stanley ve yeni kazanç raporları

Gün öncesi: Biden’in büyük günü, Morgan Stanley ve yeni kazanç raporları

Gün öncesi: Biden’in büyük günü, Morgan Stanley ve yeni kazanç raporları

Investing.com – Amerikalılar saatleri sayıyor, kimi heyecanla kimi yıkılmış halde. Seçilmiş Başkan Joe Biden, özgür (ya da bir zamanlar özgür olan) dünyanın lideri olarak dümeni devralmaya hazırlanıyor.

Piyasa görünümün olumlu olması konusunda iyimser ve teknoloji ile enerji hisseleri yükseliyor. Ah, tabii ki yine teşvik görüşmeleri.

Bu konuda tipik bir örnek: Eski Fed Başkanı Janet Yellen, Hazine Bakanı olarak onay töreninde Kongre’yi “büyük oynamaya” ve ek teşviki desteklemeye çağırdı.

Ayrılacak olan Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, bu ayın başında ABD Kongre binasına yapılan saldırının, yeni bir azil duruşması içinde olan Başkan Donald Trump tarafından kışkırtıldığını söyledi.

Bugün hepimiz, şiddetsiz ve ölümsüz bir yemin gününün bitmesi için nefeslerimizi tutarken yeni banka raporlarımız daha olacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

Eskisi gitti yenisi geldi. Joe Biden, ABD’nin 46. Cumhurbaşkanı olarak görevine başlayacak ve piyasalar, Trump’lı yılların ardından görece daha sakin karşılayabilir. Yine de ilk birkaç günde bir düzü yürütme aksiyonu bekleyin, 1,9 trilyon dolarlık teşvik planından bahsetmeye gerek bile yok.

Açılış öncesinde altı büyük banka sonuçlarından sonuncusu gelecek ve (NYSE:) için beklentiler, göz alıcı sonuçlar paylaşma konusunda rakiplerini takip edeceği yönünde. Bankanın yaklaşan ekonomik toparlanma sürecinde nasıl bir performans beklediğine ve maliyetleri düşük tutma konusunda ne kadar etkili olduğuna ilişkin değerlendirmelere bakın.

Bugün ayrıca Procter & Gamble (NYSE:) ve UnitedHealth sonuçlarını da alacağız. P&G için beklenti, satışlarda 19 milyar dolar ile hisse başına 1,51 dolar kâr yönünde. Bazı analistler, tüm yıl öngörülerinin yükselmesini bekliyor. UnitedHealth Group Incorporated (NYSE:) geçen ay yaptığı açıklamada, Covid-19 dolayısıyla bu yıl kârında 2 milyar dolar zarar göreceğini söylemişti. Ortak tahminler, 65 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 2,41 dolar kazanç yönünde.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir