Gün öncesi: Banka kazançları, perakende satışlar, imalat

Gün öncesi: Banka kazançları, perakende satışlar, imalat

Gün öncesi: Banka kazançları, perakende satışlar, imalat

Investing.com – Teşvik iyimserliği (yine!) ortasında piyasalar Perşembe günü bir nebze düşük kapattı.

Seçilmiş Başkan Joe Biden’in 1 trilyon doların üzerinde bir değere sahip olacak teşvik paketi içerisinde, Amerikalılara yapılacak doğrudan ödemelerde artış, eyalet ve yerellere destek ve aşı dağımı için finansman olması muhtemeldi.

(NYSE:), yatırımcıların paketin boyutunun yanında bu yılın sonlarında 1,5 trilyon olması beklenen altyapı ve sağlık paketini telafi etmek için olası vergi artırımlarına da odaklanacağını söyledi.

Fed Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının parasal musluğu açık tutmaya devam edeceğini yineledi. Bu sabah haftalık iş raporu, işsizlik başvurusunun dört ayın yükseği olan 965.000’e çıkması ile ek destek ihtiyacının altını çizdi. Ekonomistlerin beklentisi 795.000 olması yönündeydi.

İşte bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

Yılın o zamanı yine geldi; büyük bankalar sonuçlarını paylaşacak. JPMorgan Chase (NYSE:), (NYSE:) ve (NYSE:) ilk isimler olacak. JPMorgan ve Citi’den, net gelirdeki düşüş telafi etmeye yardımcı olacak büyük rakamlar duymayı bekleyin. 2021 görünümüne dair yorumlar da ilgi çekici olacak.

Aralık ayına ait , tatil alışverişlerinin ayın sonunda toparlanıp toparlanmadığını görmek için yakından izlenecek. Kasım rakamları bir önceki aya göre düşüktü ve ekonomistler, koronavirüs vakaları artıp karantinalar yoğunlaştığından – bu haberi daha önce duyduysanız söyleyin – pek bir şey beklemiyor. Ortak tahminler, bir önceki ay 51,1 düşüş yaşadıktan sonra satışların yatay seyredeceği yönünde.

Empire imalat, üretici fiyatları ve Michigan Üniversitesi Hissiyat verileri de açıklanacak. New York bölgesini kapsayan Empire verisinin, 4,9 olan bir önceki aya göre 6,0 seviyesinde gelmesi bekleniyor. ÜFE’nin %0,4 yükselmiş olduğu düşünülüyor. anketi için tahminler ise 80,7 olan bir önceki okumaya göre 79,5 puana düşüş yönünde.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir