Gün öncesi: Azil davası tekrarı, TÜFE, Bej Kitap

Gün öncesi: Azil davası tekrarı, TÜFE, Bej Kitap

Gün öncesi: Azil davası tekrarı, TÜFE, Bej Kitap

Investing.com – Piyasalar hangi yöne gideceğine tam olarak karar veremedi ancak petrol fiyatlarının pandemi öncesindeki yükseklere çıkması ile enerjinin geri dönüş yaptığına şüphe olmadı.

Demokratlar Çarşamba günü Başkan Donald Trump’ın görevden alınması için hazırlanıyor. Yerli New York’lu ve geleceğin Florida sakini, 6 Ocak’ta Kongre binasına yapılan saldırı öncesinde yaptığı değerlendirmelerin “uygun” olduğunu söyledi.

Başkan ayrıca hesabına erişimi kısıtlayan sosyal medya şirketlerine de karşılık verdi. (NYSE:) ve Facebook (NASDAQ:) hisseleri düşük işlem gördü.

Diğer yandan General Motors (NYSE:), Nikola tarafından üretilmeyen bir elektrikli karavanı tanıttıktan sonra rekor bir seviyeye yükselerek iyi bir gün geçirdi.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemele üç gelişme:

Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Başkan Trump’ı 25. Yasa Değişikliği otobüsünün altına atmadığını varsayarsak Çarşamba günü ikinci bir azil süreci onu bekliyor. Trump, ayaklanmayı kışkırtmakla suçlanıyor ve kararla ilgili tartışmanın yarın başlaması ve akabinde bir oylama bekleniyor.

Aralık ayı temel enflasyon verileri TSİ 15.30’da açıklanacak. Ortak tahminler, bir önceki ay görülen %0,2’ye kıyasla %0,4 gelmesi yönünde. ve aylık bütçe değerlendirmesi de yolda.

Fed’in Aralık ayına ait , yılsonunda bölge ekonomilerinin nasıl ayakta kaldığına dair bilgi sunacak. Devam eden salgın ile ilk aşı dağıtımlarının, görünümleri ve işe alma eğilimlerini nasıl etkilediğine dair yorumlara bakın.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir