Gün Öncesi: AMC, perakendeciler, sağlık alanında ilk halka arzlar

Gün Öncesi: AMC, perakendeciler, sağlık alanında ilk halka arzlar

Gün Öncesi: AMC, perakendeciler, sağlık alanında ilk halka arzlar

Investing.com – Piyasa son birkaç gündür iyi durumda, bazı analistler tüm yıl kazançlarının çoktan fiyatlanıp fiyatlanmadığını merak ediyor.

Pazartesi günü endeksler tekrar yükseldi. ve üç basamaklı artışlar yaşarken Haziran’dan beri gördüğü en iyi günü yaşadı.

Johnson & Johnson’ın (NYSE:) tek doz Covid-19 aşısı hükümetten acil kullanım ruhsatı aldı ve önümüzdeki günlerde piyasaya sürülerek daha hızlı bir toparlanma umutlarını yükseltebilir. Senato şimdi 1,9 trilyon dolarlık teşvik planını ele alıyor ki bu da büyümeyi etkileyecek diğer bir olasılık.

Yeniden açılış ticareti, havayolu ve seyahatle ilişkili şirketlerin hisselerini yükseltiyor. (NYSE:), 737 MAX jetleri için yeni siparişler aldıktan sonra Pazartesi günü destek gördü.

Ancak evde-kal eğiliminden kazanan diğer hisseler de bu kazancı sürdürdü. Inc (NASDAQ:), beklenenden daha iyi kazanç raporu ile bu yıl için iyi bir görünüm paylaştıktan sonra yükseldi. DraftKings Inc (NASDAQ:) de daha çok eyaletin online bahislere izin vereceği beklentileri ile Pazartesi günü %10 artış yaşadı.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE:) Salı günü dördüncü çeyrek rakamlarını raporlayacak ve kasvetli bir sonuç bekleniyor. AMC’nin de dahil olduğu sinemalar, su üzerinde kalmakla mücadele ediyor, son zamanlara kadar New York City gibi kilit pazarlarda tamamen açılamıyorlardı. Ancak şimdi aşı dağıtımı ve kısıtlamaların kaldırılması ile film sektörü için işler iyi görünüyor.

AMC’nin hisse başına 3,49 dolar kayıp raporlamasını bekleyen analistler, AMC’nin yakın gelecekteki görünümünü dinliyor olacak. AMC, Robinhood kullanan Reddit forum üyelerinin yarattığı ticaret çılgınlığına yakalanan manşet hisselerden birisiydi. AMC yönetiminin bu konuda ne söyleyeceğini duymak ilginç olacak.

Salı günü Kohls ve Target’in de sonuçlarını göreceğiz. Senato Başkan Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık teşvik planını onaylarsa her ikisi de bu ay bireylere gidebilecek 1.400 dolarlık teşvik çekinden faydalanabilecek durumda.

(NYSE:) için beklentiler, 5,9 milyar dolar gelir üzerine 99 sent kazanç paylaşması yönünde. Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre Target Corporation (NYSE:) 2,55 dolar hisse başına kazanç paylaşmalı. Gelir beklentisi ise 27,3 milyar dolar.

Bu hafta halka açılacak iki isim yakından izlenecek. Online sağlık sigortası Oscar Health, OSCR kodu altında 7,7 milyar dolar piyasa değeri için 32-34 dolar seviyesinde 1 milyar dolar toplamayı amaçlıyor.

InnovAge Holding ise 2,4 milyar dolarlık piyasa sermayesi ile 300 milyon dolar elde etmeyi amaçlıyor. Şirket, beş eyaletteki 17 merkezde 6.600’den fazla yaşlıya bakım hizmeti sunuyor. 

 

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir