Gün Öncesi: ADP iş raporu, konut satışları, Walgreens

Gün Öncesi: ADP iş raporu, konut satışları, Walgreens

Gün Öncesi: ADP iş raporu, konut satışları, Walgreens

Investing.com – Finans hisseleri Pazartesi günü Archegos Capital kaynaklı düşüşten kurtuldu ancak majör endeksleri yükseltmeye yetmedi. Şimdi herkes Başkan Joe Biden’in, yeni hükümet harcaması planlarını bekliyor. 

, ve günü çoğunlukla düşük kapatsa da seans başlarındaki büyük kayıpları azalttı. Kamu hizmetleri ve temel tüketim düşüşün başını çekti.

Biden bugün Pittsburgh’ta konuşma yapacak ve AP’ye göre çoğunlukla vergi artışları ile ödenecek olan en az 3 trilyon dolarlık bir altyapı paketi anlatması bekleniyor.

İşte bugün piyasaları etkilemesi muhtemel 3 gelişme: 

ADP Research Institute (araştırma enstitüsü) Cuma günü yayınlanacak olan Mart ayı raporu öncesinde istihdam verileri içi iştahımızı kabartacak. Karantinalar gevşeyip havalar güzelleştikçe işe alımlarda önemli artışlar yaşanmış olması bekleniyor. için beklentiler 550.000 artış yönünde.

Şubat ayı da yolda. Kötü hava, Ocak ayında yaşanan %2,8’lik düşüşten toparlanmasına engel olmuş olabilir. %2,9’luk bir düşüş daha bekleniyor.

Walgreens Boots Alliance (NASDAQ:), yeni CEO Rosalind Brewer idaresinde ilk kez sonuçlarını raporlayacak. Analistler 36,54 milyar dolar satış üzerine 1,12 dolar ayarlanmış kâr bekliyor. Ayrıca gözler, rapor sunduktan sonra nasıl işlem yapacağını görmek için Inc (NASDAQ:) üzerinde de olacak.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir