Gram Altın, Dolar/TL ve Euro/TL sert düşerken BIST yükselişini hızlandırdı

Gram Altın, Dolar/TL ve Euro/TL sert düşerken BIST yükselişini hızlandırdı

Gram Altın, Dolar/TL ve Euro/TL sert düşerken BIST yükselişini hızlandırdı

Investing.com –  Geçtiğimiz hafta sert düşüş yaşayan Türk Lirası varlıklar, Mart ayına oldukça hızlı yükselişle başladı.

, geçen haftaki kaybıyla sene başı kazançlarını sildi ve haftayı 1.471 puandan kapattı. Endeks bugün %2,5 primle 1.510 puana yükseldi.

sene başı itibarıyla %12 değer kaybetti ve geçen hafta 1.338 puana geriledi ve son ayların en düşük seviyesini gördü. Endeks bugün %2’ye yakın kazançla 1.382 puana yükseldi.

%6 primli ve endeks içinde Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. (IS:) %10 primli.

%3,2 primli ve endeks içinde Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş (IS:), Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:), Konya Çimento Sanayi A.Ş. (IS:), Hateks İşletmeleri A.Ş. (IS:) %10’a yakın yükselişle en çok primlenen hisseler oldu.

Ocak itibarıyla %32 getiri saylayan endeksinde bugün en çok Martı Otel İşletmeleri A.Ş. (IS:) primlendi.

Kur cephesinde de bugün TL pozitif fiyatlama ile %3’e yakın düşüş yaşanıyor. kuru 7,22’ye kuru 8,7050’ye geriledi. da hem kurdaki düşüş hem de son saatte gün içi kazançlarını geri vermesi ile bugün %2,5 kayıpla 403 TL’ye geriledi. Gram altın geçen hafta %3,5 yükselmiş ve haftayı 415 TL’den kapatmıştı. Bugün ons ve dolar kurundaki düşüşle yurt içinde altın fiyatları da haftaya sert düşüşle başladı.

Bugün serbest piyasada Cumhuriyet Altını 2 bin 723 TL, Çeyrek 679 TL, 5’li Ziynet 13 bin 420 TL’den satılıyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir