GenMark ve AMC Entertainment yükseldi; Eli Lilly düşüşte

GenMark ve AMC Entertainment yükseldi; Eli Lilly düşüşte

GenMark ve AMC Entertainment yükseldi; Eli Lilly düşüşte

Investing.com

(NASDAQ:) %29 yükseldi. Roche, moleküler tanısal test üreticisini 1,8 milyar dolara alacağını söyledi.

(NYSE:) %7 geriledi. İlaç üreticisi, Alzheimer’a yönelik deneysel tedavisinin, orta aşamadaki bir çalışmada 18 aylık bir süre boyunca hastalardaki düşüşü yalnızca hafif bir şekilde yavaşlattığını söyledi. Şimdiden tedavi ile ilgili ikinci bir çalışma başlattı.

(NYSE:) %8,4 yükseldi. Sinema zinciri, Pazartesi günü Hollywood’daki iki tesisini açacak. Los Angeles’ta kalan 23 salonunu da Cuma günü açmayı planlıyor.

(NASDAQ:) %7,5, (NASDAQ:) %6,9, (NASDAQ:) %4,2 ve (NYSE:) %3 kazandı. Dört hisse de çeyrek dönemlik yeniden dengelemede katılacak.

(NASDAQ:) ADR %0,3 yükseldi. İlaç üreticisi, Avrupa ve İngiltere’de yapılan 17 milyon doz aşıda böyle bir sorun olduğuna dair bir kanıt olmadığını söyleyerek Covid-19 aşısı etrafındaki şüpheleri ve bazı hastalarda ciddi kan pıhtılaşması sorunları çıktığı raporlarını püskürttü. İrlanda, Pazar günü aşı kullanımını durduran son Avrupa ülkesi oldu.

(NASDAQ:) %3, (NASDAQ:) %4,5 ve (NYSE:) %2,2 yükseldi. Cuma günü ABD yolcu sayısı, geçen yılın Mart ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

(NASDAQ:) %0,3 geriledi. E-ticaret devinin epey desteklediği yemek dağıtım hizmeti Deliveroo, Londra Borsası’ndaki halka arzında 1,4 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

(NASDAQ:) %0,5 kaybetti. CEO Elon Musk, tekrar ilgi odağı olmaya çalıştığından resmi kurumsal unvanını Tesla’nın Tekno Kralı (TechnoKing) ve CFO Zach Kirkhorn’unkini Dijital Para Ustası (Master of Coin) olarak değiştiriyor.

(NASDAQ:) %4,9 kaybetti. Spor bahis şirketi, 1 milyar dolar 2028 yılı vadeli dönüştürülebilir senet arzını duyurdu. Rakibi FanDuel de İngiltere merkezli Flutter Entertainment işini listelemeyi düşünüyor.

(NYSE:) %1,6 kazandı. Bir Financial Times raporuna göre CEO Arnold Donald, endüstri için kötü geçecek en az iki yıl daha olacak olsa bile yolcu gemisi operatörünün tüm filosunun yıl sonuna kadar açılabileceğini söyledi.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir