GameStop piyasa öncesinde %11 artışla, art arda altıncı kazanç gününe hazırlanıyor

GameStop piyasa öncesinde %11 artışla, art arda altıncı kazanç gününe hazırlanıyor

GameStop piyasa öncesinde %11 artışla, art arda altıncı kazanç gününe hazırlanıyor

Investing.com – GameStop (NYSE:) hisseleri Çarşamba günü piyasa öncesinde %11 artışla 275 dolar olarak art arda altıncı artış günü yolunda ilerliyor.

Devam ederse bu artış, GameStop hissesinin altı ay içindeki en uzun günlük artış zincirini oluşturacak.

Hisseler Salı günü yaklaşık %27 artışla 246,90 dolarda kapattı. Reuters’e göre Lang & Schwarz verileri hissenin, kendi platformunda işlem gören ilk üç isim arasında olduğunu gösterdi.

Hissenin son artışı, dijital hayata geçişi hızlandırmak ve satışlarda uzun dönemli yaşanan düşüşü tersine çevirmek için şirketin, yönetim kurulu üyesi ve Chewy (NYSE:) kurucu ortağı Ryan Cohen’in liderliğinde üç üyeli bir panel atadığı bir ortamda gerçekleşiyor.

Şirketin 8 Mart’taki bir dosyalamasına göre komite, “şirketin geçişini daha da hızlandırabilecek girişimleri belirleyecek.”

GameStop, Koss (NASDAQ:) ve AMC Entertainment (NYSE:) gibi isimler, Reddit sohbet odaları gibi forumlarda yoğunlaşan bireysel yatırımcıların çoğunun ilgisini çektiklerinden manşet hisseler olarak biliniyor.

Ocak ayında Reddit’te bir grup ‘WallStreetBets’ takipçisi, GameStop hissesi üzerinde yoğun olarak açığa satış yapan hedge fonlara karşı savaş açmış ve şirket dünya genelinde dikkat çekmişti.

Reddit kaynaklı kısa satış sıkıştırması, geçen ay hisselerin 482 dolar ile analistlerin fiyat hedeflerinin üzerine çıkmasına yol açtı. O zamandan beri hisse senedi, aktif olarak güçlü hacimler ve fiyat volatilitesi ile işlem görüyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir