GameStop hisseleri piyasa öncesinde %10 yükseldi

GameStop hisseleri piyasa öncesinde %10 yükseldi

GameStop hisseleri piyasa öncesinde %10 yükseldi

Investing.com – GameStop (NYSE:) hisseleri, şirketin kendini online satışlara tekrar yönlendirmesine dair yeni umutlar üzerine Salı günü piyasa öncesinde yine artış yaşadı.

Hisse senedi, Pazartesi günü 214,80 dolardan kapattıktan sonra artışlarını %10,4’e düşürdü. Son artış, şirketin dijital hayata geçişe öncülük etmek ve uzun vadeli düşüşü tersine çevirmek için bir komite kurduğunu duyurmasının ardından geldi.

Şirketin yönetim kurulu üyesi ve online evcil hayvan maması perakendecisi Chewy’nin (NYSE:) kurucu ortağı Ryan Cohen, bir dosyada “şirketin dönüşümünü daha da hızlandırabilecek girişimleri belirleyeceğini” söyleyen panele başkanlık edecek.

Şirketin basın bülteni, “komite, GameStop’u bir teknoloji işine dönüştürüp hissedarlar için kalıcı değer yaratmaya yardımcı olabilecek aksiyonları belirlemeye odaklanmaya devam edecek. GameStop’un mevcut operasyonel hedeflerini, sermaye yapısı ve dağıtım önceliklerini, dijital yeteneklerini, organizasyonel ayak izini ve personeli de içine alan bölgeleri değerlendirmekten sorumlu” dedi.

Komite ayrıca Nasdaq listeli şirkette baş teknoloji sorumlusu ve finans müdürü (CTO ve CFO) olmak üzere üst düzey iki yönetici de atayacak.

Ocak ayında Reddit’te bir grup ‘WallStreetBets’ takipçisi, GameStop hissesi üzerinde yoğun olarak açığa satış yapan hedge fonlara karşı savaş açmış ve şirket dünya genelinde dikkat çekmişti.

Reddit kaynaklı kısa satış sıkıştırması, geçen ay hisselerin 482 dolar ile analistlerin fiyat hedeflerinin üzerine çıkmasına yol açtı. O zamandan beri hisse senedi, aktif olarak güçlü hacimler ve fiyat volatilitesi ile işlem görüyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir