FedEx ve Lyft yükselişte, Nike düştü

FedEx ve Lyft yükselişte, Nike düştü

FedEx ve Lyft yükselişte, Nike düştü

 

Investing.com

(NYSE:) %5,1 yükseldi. Daha yüksek fiyatlar ve tatil alışveriş sezonunda salgının tetiklediği e-ticaret teslimatlarının artan hacmi üzerine çeyrek dönemde beklenenden daha büyük bir kâr paylaştı.

(NYSE:) %2,2 kaybetti. Çeyrek dönemlik satışları, nakliye sorunları ve salgının fiziksel mağazalarda yol açtığı zarar yüzünden tahminleri ıskaladı. Tüm yıl gelir öngörüsü de hüsran yarattı.

(NASDAQ:) %0,8 kazandı. Şirket, ligin “Thursday Night Football” (Perşembe Gecesi Futbolu) oyunları için özel bir ortak olarak NFL ile anlaşma imzaladı. İlk kez bir yayın servisi özel oyun paketi yönetecek.

(NASDAQ:) %0,2 yükseldi. Geçen haftanın 2020 Mart ayından beri en iyi hafta olduğunu söyleyerek yolculuk hacminin yılın rekorunu kırdığını bildirdi.

(NYSE:) %3,8 artış yaşadı. Otomobil üreticisi, epey kârlı olan F-150 pikap kamyonu ve Edge araçlarını Kuzey Amerika’da şimdilik belirli parçalar olmadan montajlayacağını ve küresel olarak yarı iletken kıtlığından dolayı iki montaj tesisini boşta çalıştıracağını söyledi.

(NASDAQ:) ADR %0,4 yükseldi. Avrupa ve İngiliz medikal düzenleyicileri, Oxford ile geliştirilen Covid-19 aşısının, kan pıhtılaşması raporlarına rağmen dağıtılmaya devam etmesi gerektiğini önerdi.

(NASDAQ:) %3,4 yükseldi. Şirket, kas distrofisi tedavisi için cesaret verici deneme sonuçları yayınladı.

(NYSE:) %8 kaybetti. Mobil oyun şirketi, hisse başına 24 dolar fiyat ile 32 milyon hissesini halka arz ettiğini duyurdu.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir