Ethereum doludizgin seyrini sürdürüyor: 1.000 dolar aşıldı

Ethereum doludizgin seyrini sürdürüyor: 1.000 dolar aşıldı

Ethereum doludizgin seyrini sürdürüyor: 1.000 dolar aşıldı

Investing.com – Hacim bakımından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi , olağanüstü performansını sürdürüyor. 2020’nin son bölümünde 730 – 750 dolar aralığında seyreden ETH, hafta sonu başladığı rallisini sürdürdü ve dün akşam 1.000 doların üzerine çıktı.

2020’nin son bölümünde 20.000 doları geçerek dikkatleri üzerine çeken neredeyse her gün yeni bir rekora ulaşıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davayla çalkalanan ise serbest düşüşten sonra hafifçe toparlanıyor.

Uzmanlar, 1.100 doların üzerine dek tırmanan kripto para biriminin bu yükselişinin arkasında kümülatif bir çalışma olabileceğini ifade ediyor. Aralık ayında yayına giren ETH 2.0 Genesis bloğunun yanı sıra stake edilen ETH miktarında da her geçen gün artış yaşanıyor. Dün itibarıyla ETH 2.0’a kilitlenen Ethereum miktarı 2 milyar doları devirdi. Söz konusu miktar 18 Aralık’ta 1 milyardı. Gelinen nokta yalnızca 16 günde %100’lük bir artış anlamına geliyor.

Ethereum özelindeki tetikleyicilerin yanı sıra kripto para piyasasındaki son yükselişte aslan payı Bitcoin’e ait. 20 bin doları geçtikten sonra fiyat keşfine başlayan BTC dün 35 bin dolara dayandı. Bu haberin yazıldığı esnada 31 bin dolar seviyesine dönen kripto para birimi, altcoinlerde belirgin bir gerilemenin görülmediği şu dakikalarda beklenen altcoin sezonunun başlama sinyali olarak yorumlandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir