Dünya Ekonomik Forumu’nda gündem kripto paralar

Dünya Ekonomik Forumu’nda gündem kripto paralar

Dünya Ekonomik Forumu’nda gündem kripto paralar

Investing.com – 2020 yılının ana temalarından biri haline gelen kurumsal ilgiyi takiben başlayan rallisi son haftalarda duraksamış olsa da kripto para endüstrisi ana akımın bir parçası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dünya Ekonomik Forumu’nun yaklaşan Davos Gündemi’nde kripto para sektörüne ilişkin iki bölüme yer verileceği açıklandı.

“Dijital Para Birimlerinin Sıfırlanması” ismi verilen konferansların ilki bugün (25 Ocak Pazartesi) yapılacak. İkinci oturumun ise 28 Ocak Perşembe günü düzenlenmesi bekleniyor.

Birinci oturumda Western Union CEO’su Hikmet Ersek ve Bank of England Başkanı Andrew Bailey’nin de dahil olduğu birbirinden önemli beş konuşmacının yer alacağı bildirildi. İkinci oturumda ise Ulusal Finansal Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Zhu Min ve Singapurlu siyasetçi Tharman Shanmugaratnam dahil olmak üzere dört konuşmacı bulunacak.

Oturumlara dair yayımlanan açıklayıcı bültende aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Dünya Ekonomik Forumu her yıl devlet yönetimlerinden pek çok kritik ismi, tanınmış iş adamlarını ve yöneticileri bir araya getiriyor. Forumda her yıl, başta ekonomi olmak üzere dünyanın en önemli sorunları tartışılıyor. Önceki yıllarda Davos’ta kripto para endüstrisi ve Blockchain teknolojisine ilişkin bazı konu başlıklarına yer verildiği, ancak ilk defa iki oturum halinde konuşulacağı biliniyor. Bu sebeple uzmanlar, söz konusu gelişmeyi kripto paraların ana akım benimsenmesi adına bir kilometre taşı olarak yorumluyor.

Tanıtım bülteninde ifade edildiği üzere merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) yanı sıra düzenleyici gelişmeler de toplantının ana gündem maddeleri arasında yer alacak.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir