Dün rekor sonrası günü düşüşle kapatan BIST, yeni güne nasıl başladı?

Dün rekor sonrası günü düşüşle kapatan BIST, yeni güne nasıl başladı?

Dün rekor sonrası günü düşüşle kapatan BIST, yeni güne nasıl başladı?

Investing.com – Dün 1.582 puan seviyesine çıkarak rekor tazelemeye devam eden , günü %1,13 düşüşle 1.551 puandan kapattı. Borsada Kasım ayı itibarıyla ralli yaşansa da belirli hisselerin ağırlığıyla bu yükselişin yaşanması ve bankacılık endeksinin yükselişlere düzenli bir uyum gösterememesi devamlılık için kaygı veriyor. Dün borsada yaşanan düşüşte PPK sonrası gelen kar satışlarının etkisi yüksekti ve ayrıca ADB, Avrupa ile Asya tarafında da gün sonuna doğru düşüşler oldu. Küresel risk iştahında bozulma yok, ancak rallide dönem dönem yaşanan kar satışları oluyor. Yurt içinde de rekor seviyeden gelecek satışlarla endekste bir miktar geri çekilme görülebilir.

Dün endekste en çok yükseliş yaşayan hisseler Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:), Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. (IS:), Gedik Yatırım Menkul Degerler A.Ş. (IS:) ve A.Ş. (IS:), en çok düşüş yaşayan hisseler ise Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (IS:), Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:), Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. (IS:), Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) ve Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) oldu. Alt endekslerde ise , ve en çok düşen endeksler olurken , ve pozitif ayrıştı. %2,62 kazançla günü en çok yükselişle kapatan endeks oldu.

Haftanın son işlem gününe %0,10 düşüşle 1.550 puandan başlayan BIST’te gelecek satışlarla görülecek düşüşlerde teknik olarak 1.550 puan altında 1.520 en yakın destek seviyesi olarak izleniyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir