Dow, J&J aşısının onaylanmasının da yardımıyla 280 puan yükseldi

Dow, J&J aşısının onaylanmasının da yardımıyla 280 puan yükseldi

Dow, J&J aşısının onaylanmasının da yardımıyla 280 puan yükseldi

 

Investing.com – ABD borsaları Pazartesi günü yüksek açılacak. Covid-19 aşısıyla ilgili olumlu gelişmeler, ABD teşvik paketinde ilerleme ve Hazine getirilerindeki düşüş, borsalara destek oluyor.

280 puan artarken 36 ve 145 puan yükseldi.

Johnson & Johnson’ın (NYSE:) Covid-19 aşısı, Pfizer/BioNTech ve (NASDAQ:) üzerine ABD’de onaylanan üçüncü aşı oldu.

Bununla birlikte önceki iki aşının iki, bunun tek doza gereksinimi var ve önümüzdeki haftalarda aşılanan kişi sayısını büyük oranda artırarak ekonominin tam olarak yeniden açılma zamanın öne çekebilir.

İyimserliğe ek olan diğer gelişme, Başkan Biden’in 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin Temsilciler Meclisi’nden geçmesi oldu. Senato bu hafta yasalaştırmayı tartışacak.

Wall Street geçen hafta dört ayın en kötü haftasını yaşadı. Majör endeksler neredeyse bir ayın düşük seviyelerine yaklaştı. Bu satış, tahvil getirilerindeki artış ile tetiklenerek piyasaların, Fed’den erken bir faiz artırımını hesaba katmaya başladığını ortaya koydu.

Bununla birlikte Pazartesi günü tahvil piyasaları sakinleşti. , geçen hafta kısa süreliğine geçtiği %1,60’ın altında %1,43 civarında seyrediyor.

Bu arada kazanç dönemi bitmeye yakın olsa da hala rapor sunacak isimler var: Salı günü (NYSE:), Kohl’s (NYSE:) ve Nordstrom (NYSE:) ve Perşembe günü Costco (NASDAQ:). Pazartesi günü ise Lemonade (NYSE:) ve Zoom (NASDAQ:) rapor paylaşacak.

Pazartesi günü ekonomi takviminde Şubat ayının son ve (ISM) anketi bulunuyor. Ancak esas ilgi, Cuma günü yayınlanacak olan ve piyasaların Fed’in kilit büyüme ölçütü olarak gördüğü tarım dışı istihdam raporunda olacak.

Pazartesi günü petrol fiyatları yükseldi. Yatırımcılar, ABD teşvik paketinin son engelini aşması üzerine gelecekte talepte büyüme bekliyor.

Arz yönünde ise OPEC+ bu hafta toplanacak. Kartelin, son fiyat artışlarına bakarak piyasaya büyük miktarlarda petrol sunma opsiyonunu tartışması muhtemel.

vadeli işlemleri %1 artışla 62,12 dolar olurken %1 yükselerek 65,08 dolardan işlem gördü.

Öte yandan %0,9 yükselerek 1.743,45 dolar olurken %0,3 düşüşle 1,2043’ten alıcılandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir