Dow 77 puan yükseldi; Biden başkanlığı ile iyimserlik hakim

Dow 77 puan yükseldi; Biden başkanlığı ile iyimserlik hakim

Dow 77 puan yükseldi; Biden başkanlığı ile iyimserlik hakim

 

Investing.com – ABD borsaları Perşembe günü yüksek açılacak. Seçilmiş Başkan Joe Biden’in yemini sonrasında rekor bölgede işlem görmüşlerdi.

77 puan artarken 10 ve 60 puan kazandı.

Üç ana endeks de Çarşamba günü rekor seviyelerde kapattı. %0,8, %1,4 ve %2 yükseldi.

Biden Çarşamba günü ABD’nin 46. Cumhurbaşkanı olarak yemin etti ve Donald Trump çağının imza politikalarından bazılarını etkisiz hale getirdi.

ABD’nin Paris İklim Sözleşmesi’ni tekrar imzalaması için yeni bir kararname çıkardı, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) bir üyesi olmaya devam etmek için hamle yaptı, Müslüman ve Afrikalı yoğunluklu bazı ülkelere yönelik seyahat yasağını kaldırdı ve sınır duvarının inşasını durdurdu.

Bununla birlikte 1,9 trilyon dolarlık teşvik planı yatırımcıları neşelendirmişti ve yatırımcılar, Biden yönetiminin bu paketi Kongre’de kabul ettireceğine dair bahse girmeye devam ediyor.

ABD’de Covid-19 kaynaklı ölümlerin 400.000’i aşması ve ekonomik faaliyetin, salgınla ilişkili hareket kısıtlamaları yüzünden azalması ile Biden, ilk yapılacaklar listesine salgını yerleştirdi.

Okulları bir kez daha açmaya yardımcı olmak için afet fonlarının kullanılmasını emretmek ve uçaklarda ve otobüslerde koruyucu maskelerin takılmasını zorunlu kılmak da dahil olmak üzere bir dizi idari emir imzalaması bekleniyor.

Haftalık işsizlik başvuruları TSİ 16.30’da yayınlanacak ve salgının verdiği ekonomik zararı göstermesi bekleniyor. için beklenti 910.000 ve için 5,4 milyon. Aynı zamanda yılın ilk ve de paylaşılacak.

Perşembe günü kazanç dönemi hız kazanıyor. (NYSE:), (NYSE:), Travelers (NYSE:), Intel (NASDAQ:) ve (NYSE:) rapor sunacak.

(API) verilerine göre stoklarında yaşanan sürpriz bir artışın ardından Perşembe günü petrol fiyatları zayıfladı ve salgının talep üzerindeki etkisine dair endişeleri tekrar canlandırdı.

ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi (EIA), tatil ve yemin töreni ile normalden iki gün gecikmeli olarak Cuma günü paylaşacak.

vadeli işlemleri %0,5 düşüşle 53,02 dolar olurken %0,6 azalarak 55,73 dolardan işlem gördü.

Öte yandan , %0,2 artışla 1.870,80 dolar olurken %0,4 artarak 1,2146’dan alıcılandı.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir