Dow 70 puan yükseldi, gözler bankacılık hisselerinde

Dow 70 puan yükseldi, gözler bankacılık hisselerinde

Dow 70 puan yükseldi, gözler bankacılık hisselerinde

   

Investing.com – ABD borsaları Cuma günü yüksek açılacak. Bankacılık hisseleri ilgi çekebilir.

70 puan artarken 7 ve 15 puan yükseldi.

Perşembe günü ABD borsaları gün sonu rallisi yaptı. iki günlük kayıp zincirine ara vererek %0,6 yüksek kapatırken %0,6 ve %0,1 kazandı ancak gün içinde %1 üzerinde düşüş yaşadı.

Bu artışlar, zayıf bitişlerin olduğu son eğilimi kırdı. Dow ve S&P 500 artık haftayı pozitif bitirme şansına sahip. Yani Mart ayı beş ay içindeki dördüncü güçlü ay olabilir. Nasdaq hala %1,8 düşük ve Ekim’den beri ilk aylık düşüş yolunda ilerliyor.

Fed Perşembe günü yaptığı açıklamada Haziran ayındaki stres testi sonuçlarına göre finans kurumlarının, yılın ikinci yarısında geri alımlara devam edebileceğini ve temettü açıklayabileceğini duyurdu. Gözler şimdi banka hisselerinde.

Bu kısıtlamaların normalde ilk çeyrekte kaldırılması beklenirken bu gecikmeli hareket bile yatırımcılar için pozitif olarak algılanacak.

Piyasa öncesinde (NYSE:) %1,8 yükselirken JPMorgan Chase (NYSE:) ve (NYSE:) %0,9 kazandı.

Hissiyatı destekleyen diğer gelişme, ekonomik toparlanmanın güçlenmesine dair beklentiler oldu. Özellikle de büyük mali ve parasal teşvik ve başarılı bir aşılama programı üzerine.

Haftalık bir yılın düşük seviyesine indi ve dördüncü çeyrek beklentileri aştı. Cuma günü Şubat ayına ait ve rakamları ile hissiyat endeksinin Mart ayı son okuması yayınlanacak.

Bank of America (NYSE:), teşvik ödemelerinin ardından güçlü bir tüketici harcaması beklentilerine işaret ederek 2021 yılındaki ABD GSYH büyümesini %6,5’ten %7,0’a çıkardı.

Süveyş Kanalı’nda sıkışarak önemli su yollarından birini tıkayan bir konteyner gemisinin, uzunca bir süre daha tedariki engelleyebileceğine dair endişeler arasında Cuma günü petrol yükseldi.

%1,8 artışla 59,62 dolar olurken %1,7 artarak 62,98 dolardan alıcılandı. Ancak iki gösterge de Avrupa’daki yeni karantinaların talep görünümünü vurması ile haftalık %3 kayıp yolunda ilerliyor.

Öte yandan %0,2 düşüşle 1.722,50 dolar olurken %0,1 artışla 1,1779’dan alıcılandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir