Dow 232 puan düştü; IBM ve Intel baskı altında

Dow 232 puan düştü; IBM ve Intel baskı altında

Dow 232 puan düştü; IBM ve Intel baskı altında

  

Investing.com – ABD borsaları Cuma günü düşük açılacak.

262 puan düşerken 29 ve 79 puan geriledi.

The ve yeni rekor seviyelerde kapatırken aynı kaderi yaşayamadı ve düşük bitirdi. Üç endeks de altı haftanın beşincisini de güçlü bir artışla kapatacak.

Biden Çarşamba günü ABD’nin 46. Başkanı olarak yemin etti ve üçüncü gününde işçi haklarının yanında Amerikalıların gıda desteklerini de artıracak bir kararname imzalayacak.

Ancak ilgi çeken şey, teklif ettiği 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini Kongre’de kabul ettirip ettiremeyeceği.

Senato’nun Cuma günü Janet Yellen’i, Biden’in Hazine Bakanı olarak onaylaması bekleniyor.

Kurumsal gelişmelerde; Cuma günü teknoloji hisseleri ilgi odağında olacak. Perşembe günü Intel (NASDAQ:) ve (NYSE:) raporlarını sundu. Her ikisinin de düşmesi bekleniyor. Intel, rakipleri ile daha çok lisanslama anlaşması yapma planlarının yanında finansal olarak hassas bilgilerin de siber saldırıya maruz kaldığı haberleri ile baskı yaşarken IBM gelir beklentilerini karşılayamadı.

Cuma günü kazanç dönemi devam ediyor. Raporlama yapacak isimler arasında Schlumberger (NYSE:) ve Kansas City Southern (NYSE:) var.

Veri cephesinde ise Ocak ayına ait nihai olacak ancak yatırımcılar, raporunu da Covid-19 salgınının güçlü olan bu sektöre zarar verip vermediğini görmek üzere inceleyebilir.

Çin’de artan vaka sayıları ve kısıtlayıcı tedbirlerin yeniden uygulanması ile talebin şiddetli bir etki altında kalacağına dair endişeler ile Cuma günü petrol zayıfladı.

Şanghay iki ay içinde ilk kez yere bulaşma vakası raporlarken Pekin, Yeni Ay Yılı sırasında kentte çalışan on milyonlarca kişinin köylerine dönmemeleri çağrısında bulunuyor.

ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi (EIA) Cuma günü haftalık paylaşacak. (API), ülkenin ham petrol stoklarında 2,6 milyon varil artış olduğunu gösterdi.

vadeli işlemleri %1,6 düşüşle 52,30 dolar olurken %2,6 kayıpla 54,64 dolardan işlem gördü.

Öte yandan , %0,9 düşüşle 1.848,80 dolar olurken %0,1 artışla 1,2175’ten alıcılandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir