DeFi Protokolü Eminence.Finance Pazartesi Gecesi İstismar Edildi

DeFi Protokolü Eminence.Finance Pazartesi Gecesi İstismar Edildi

DeFi Protokolü Eminence.Finance Pazartesi Gecesi İstismar Edildi

Yearn.Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje’nin tamamlanmamış DeFi protokolü Eminence.Finance Pazartesi gecesi istismar edildi.

Saldırgan, kullanıcılar tarafından yatırılan Eminence‘den 15 Milyon Dolar harcadı ve ardından 8 Milyon Dolar’ı YFI‘ye iade etti. Saldırganın neden para iade ettiği net değil. Andre Cronje, bu konu hakkında “Bu sorunun cevabını yalnızca saldırgan bilir.” dedi.

Saldırı, Eminence’in Twitter sayfasının yayınlanmasından ve Andre Cronje‘nin retweet etmesinden birkaç saat sonra gerçekleşti.

Eminence, Yearn.Finance kurucusu Andre Cronje tarafından geliştirilen bir kart oyun protokolüdür.

YFI, lansmanından birkaç gün sonra ünlendi ve fiyatı yükseldi. CoinGecko‘ya göre, YFI’nin piyasa değeri şu anda 787 Milyon Dolar seviyelerinde.

Bu yüzden, Cronje Twitter aracılığıyla başka bir projesi olan Eminence’i açıkladığında, verim çiftçileri bu fırsatı kaçırmamak için bitmemiş protokole 15 Milyon Dolar yatırdı.

Cronje‘nin protokolü retweet etmesinin ardından ChainLinkGod konu hakkında tweet attı ve;

“Hala ne yaptığı veya amacının gerçekte ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, ama @AndreCronjeTech işin içindeyse, haftanın herhangi bir gününde dejenere olacağım.” dedi.

Cronje, attığı tweette Eminence’in en az üç hafta uzakta olduğunu söyledi fakat bunu istismar gerçekleştikten sonra söyledi.

“Dün, bir oyun çoklu evrenine yönelik yeni ekonomimizin arkasındaki konsepti bitirdik. Saygılarımla. Her zamanki metodolojime göre, aşamalı sözleşmelerimizi ETH’ye yerleştirdim, böylece geliştirmeye devam edebilelim.”

Cronje, Eminence için “yakma” ve “darphane” olasılıklarıyla akıllı sözleşmeler uyguladı ve bu da, kullanıcıların para yatırabileceği ve Eminence’in yereltokenı EMN basabileceği anlamına geliyordu.

Cronje; “Sözleşmelere yaklaşık 15 Milyon Dolar yatırıldı. Sözleşmelerin tamamı 15 Milyon Dolar için istismar edildi ve 8 Milyon Dolar hesabıma gönderildi.” dedi.

Cronje bu istismarı “çok basit” olarak nitelendirdi ve “sıkı bir virajda çok fazla EMN basar, diğer para birimlerinden biri için EMN’yi yakar, para birimini EMN için satar” dedi.

Bir trader, Eminence’e para yatırarak bir saat içinde 130.000$ kaybetti.

Can we pour one out for our

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir